COD Ricochet Kernel AntiCheat

Call of Duty dostane novú kernel anticheat ochranu Ricochet

13 októbra, 2021 Lukáš Kanik

Systémový kernel ovládač podobne, ako má Valorant.

Včera Call of Duty na sociálnych sieťach teasovalo niečo, čo pomôže v boji proti cheaterom. Momentálne si totiž Activision nevie poradiť s cheatermi ani v klasickom multiplayeri Call of Duty, ani v battle royale Warzone. To sa však čoskoro zmení.

Activision totiž dnes oznámil príchod novej anticheat ochrany do hier Call of Duty – systém Ricochet. Podobne ako v prípade Valorant, aj Ricochet je kernel ovládač, nainštalovaný na prvej úrovni operačného systému. To znamená, že nad systémom má najvyššiu kontrolu a je nadradený všetkým procesom – vrátane cheatovacích programov. Aj vďaka tomu ich dokáže detegovať.

Ricochet ochrana príde do COD Vanguard aj Warzone

Kernel driver príde najskôr do Call of Duty: Warzone spolu s aktualizáciou Pacific. Neskôr bude pridaný aj do najnovšieho dielu, COD Vanguard, ktorý vyjde v Novembri. Keď ho vydajú, bez inštalácie tohto ovládača si nezahráte ani Warzone, ani Vanguard. Ovládač bude aktivovaný po zapnutí hry a bude monitorovať správanie sa počítača a procesov, ktoré komunikujú s hrou Call of Duty.

Ricochet Anti-cheat však nie je len driver, ale aj sada nástrojov na monitoring, odhaľovanie, reporting a analýzu cheaterov. Tieto nástroje dostanú už samotné servery hry, vďaka čomu bude posudzovanie cheaterov zase o niečo jednoduchšie.

Activision sa snaží byť na svojich stránkach plne transparentný a odpovedá na všetky otázky, ktoré by hráčov mohli trápiť. Kernel ovládač totiž pôsobí v jadre systému a v nesprávnych rukách môže narobiť viac škody, ako úžitku. Activision však sľubuje, že ovládač bude aktívny len počas hrania COD. Hráči najskôr na takéto radikálne riešenia pindajú, nejkôr ho tak či tak prijmu.

Firma ho nenasadí potajomky, ale bude komunitu o jeho spustení informovať. Napokon, po vydaní patchu už bude jeho inštalácia nutná. Či bude Ricochet anti-cheat fungovať, sa dozvieme už z COD Warzone.

Activision predstavil výbušný multiplayer Call Of Duty: Vanguard

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.