Call of Duty Modern Warfare Multiplayer

Call of Duty: Modern Warfare najpredávanejšou digitálnou hrou roku 2019

24 novembra, 2019 Lukáš Kanik

Predajné dáta za Október.

Spoločnosť SuperData zverejnila svoju analýzu predajov za mesiac Október – za mesiac, v ktorom vyšlo niekoľko veľkých jesenných titulov. Dočkali sme sa vydania Call of Duty Mobile, Ghost Recon Breakpoint, Call of Duty: Modern Warfare aj The Outer Worlds. No práve COD sa len za pár dní dokázalo dostať na miesto číslo jedna.

COD: Modern Warfare (info, recenzia) sa stalo najpredávanejším digitálnym titulom roku 2019. Len za Október (7 dní) sa hre podarilo predať 4,75 milióna kusov v digitálnej podobe na PC, Xbox One a PlayStation 4. Je to len o 11% menej, ako sa podarilo minulý rok predať COD: Black Ops 4 za dva krát dlhšie obdobie.

V mesiaci Október sa darilo aj hre Apex Legends. Spustenie novej sezóny prilákalo viac hráčov, než kedykoľvek predtým. V tejto free-to-play strieľačke utratili 45 miliónov dolárov, v Septembri len 16 miliónov. Stále je to však o 50% menej, ako zarába Fifa Ultimate Team.

NA PC stále najviac zarába League of Legends a ďalšie štyri online MMO hry, populárne najmä v číne. Až za nimi sa umiestnilo Call of Duty: Modern Warfare. COD naopak dominuje na konzolách, pretože číňania na konzolách prakticky nehrajú.

Superdata Game Sales October 2019

Sledujte ma: