Candy Crush zarobilo viac ako 1.5 miliardy dolárov za rok 2018

Aj Pokemon Go generuje stále obrovské peniaze.

King, ako vývojárske štúdio ktoré stojí za Candy Crush sériou, bolo pred nejakým časom odkúpené Activisionom a ukazuje sa, že to bol veru skvelý nákup. Candy Crush je na mobilnej sfére stále obrovský pojem a len za minulý rok vygenerovalo viac 1.5 miliardy dolárov. Do sumy započítavajú mikrotransakcie ako z iOS, tak aj z Androidu.

Najstarší titul zo série, Candy Crush Saga, zarobil okolo 63 percent z tejto sumy, čo činí cca 945 miliónov. Ohromné číslo. King zaznamenal mierny rast, keď hráči v roku 2018 minuli na nákupy v ich hrách o 6.5 percenta viac, ako v roku 2017.

Candy Crush si tak stále drží prvenstvo. Každopádne, je ťažké určiť kto je na druhom mieste. Oficiálne je to Pokemon Go, ktoré v súčte na iOS a Androide zarobilo “iba” okolo 800 miliónov dolárov. Zato taký Fortnite zarobil skoro pol milardy len na iOS. Avšak, nakoľko hra nie je na Google Play, presné štatistiky z Android verzie sa dajú získať len ťažko.

Martin Menczer

Redaktor CentrumHer od roku 2015. Odchovaný na Battlefield 3, no v poslednej dobe je najväčším žrútom môjho času určite PUBG. Nepohrdnem však ani zápasom v NHL či UFC.
Martin Menczer

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site