CD Project Unreal Engine 5

CD projekt odôvodnil, prečo sa rozhodol prejsť na Unreal Engine 5

6 apríla, 2022 Milan Zabielny

Unreal Engine 5 neurobildojem iba na hráčov

Pred nedávnom herným svetom otriasla správa že sa CD Projekt Red rozhodol prejsť zo svojho REDenginu na nový Unreal Engine 5 poskytovaný spoločnosťou Epic Games. Taktiež aj ohlásili že jednou z hier, ktorá bude Unreal využívať je nová sága vo svete zaklínača. Pár dní po tomto ohlásení sa tvorcovia rozhodli prísť s vysvetlením prečo sa tak rozhodli. Urobili tak cez svoj Twitter.

https://twitter.com/UnrealEngine/status/1511368056005709826?s=20&t=Zqsmno8XXL1aJhJzaYTYxg

Tvorcov zaujala skvelá podpora vytvárania otvorených svetov ako aj veľká škála nástrojov, ktoré dokážu veľmi uľahčiť prácu na hrách. Zmienili sa aj o deme znázorňujúcom prostredie stredovekej dediny ktorá sa nápadne podobá na zaklínača. Podľa tvorcov to vyzeralo akoby ich Epic Games lákali k svojmu enginu.

No nateraz nám už len zostáva počkať ako táto zmena ovplyvní zaklínača no verím že sa máme na čo tešiť. Len tak mimochodom, ak ste o tom nepočuli, tak odteraz to nebude iba CD Projekt a veľkí vývojári, kto bude mať prístup k Unreal Engine 5. Po novom si môžete stiahnuť a pracovať v engine aj vy keďže ho Epic Games oficialne vydali pre verejnosť. Viac o tejto skvelej správe nájdete tu.

Unreal Engine 5 je oficiálne vonku pre všetkých vývojárov

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články