CD Projekt sa ospravedlňuje za bugy, sľubuje opravu Cyberpunk 2077

14 decembra, 2020 Lukáš Kanik

Na väčšie patche v konzolových verziách si počkáme niekoľko mesiacov.

Odvážni to ľudia, ktorí aj napriek podozrivým praktikám štúdia išli do PS4 alebo Xbox One verzie hry. CD Projekt totiž pred vydaním žiadnej redakcii nedovolil recenzovať konzolovú verziu hry a všetci museli recenzovať PC verziu. Tá je síce stále zabugovaná, ale najmenej zo všetkých platforiem a hlavne, beží najlepšie.

Majitelia konzol PS4 Fat, Slim a Pro, či konzol Xbox One Fat, S a X majú prístup k najhoršej verzii hry. Tá je miestami nedokončená, hráči musia trpieť extrémne bugy, chýbajúce assety, zvukové problémy, chyby umelej inteligecie, katastrofálnu optimalizáciu a mnoho iného. Hmm, to by to bol tušil, keď CD Projekt už pred vydaním nestíhal konzolovú verziu dokončiť.

Štúdio dnes vydalo stanovisko. V prvom rade sa CD Projekt RED v zastúpení top manažmentu ospravedlňuje za stav old-gen verzie a aj za to, že pred vydaním neinformovali o jej stave. Majiteľom 150 miliónov konzol tak neukázali skutočnú kvalitu hry, aby neohrozili predobjednávky.

Cyberpunk 2077 Refund Patch PS4

CD Projekt zároveň informoval, že začne pracovať na oprave old-gen verzie hry. Prvý Day1 patch bol už nasadený, najbližších 7 dní príde menší hotfix patch. Prvý veľký patch zameraný na opravu Cyberpunk 2077 na starej generácii konzol príde v Januári 2021, druhý až vo Februári 2021. Tento dátum nie je garantovaný a ani to, že hra po patchoch bude bežať lepšie. Vývojári sľubujú, že hra bude vyzerať rozhodne lepšie, ako vyzerá dnes.

Ako požiadať o vrátenie peňazí za Cyberpunk 2077?

CD Projekt informoval aj o spôsobe, akým môžu hráči požiadať o vrátenie peňazí. Hráči s digitálnou verziu na PlayStatione, či Xboxe, musia požiadať o refund na svojich platformách a teda PS Store a Xbox Store.

Ak máte krabicovú verziu hry Cyberpunk 2077, požiadajte o vrátenie peňazí v obchode, v ktorom ste si krabičku kúpili. Ak by to nebolo možné, treba kontaktovať CD Projekt na email, zverejnený v príspevku na Twitteri a Facebooku.

Cyberpunk 2077 je najrýchlejšie predávaná PC hra histórie, prekonal WOW Shadowlands

Sledujte ma: