Johnny Silverhand trailer

CD Projekt zablokoval sex mód s Keanu Reevesom

28 januára, 2021 Lukáš Kanik

Ponúkli aj vysvetlenie.

CD Projekt RED pred pár dňami otvoril módovacie nástroje komunite a tak povolili vznik nových, lepších módov do Cyberpunk 2077. Ešte predtým však vznikol mód, ktorý dovolil hráčom vymeniť si postavy v sexuálnych scénach. V hre Cyberpunk 2077 ich je veru dostatok.

Jednou z herných postáv je aj Johnny Silverhand, ktorého stvárnil herec Keanu Reeves. Moderom tak netrvalo dlho a model Keanu Reevesa zaradili medzi tie, s ktorými v hre môžete mať sex. Autorom tohto módu je moder Catmino, ktorý okrem Silverhanda ponúkol aj iné postavy.

CD Projekt RED však tento mód zablokoval a tak už ho nie je možné ani stiahnuť. Vysvetlenie je veľmi jednoduché:

“Našim najdôležitejším pravidlom pri tvorbe užívateľského obsahu, konkrétne módov je, že nikomu neuškodia. V prípade výmeny modelov, špeciálne počas explicitných situácií, môžu poškodenie vnímať ľudia, ktorí prepožičali svoj vzhľad herným postavám.”

“Takže v prípade tvorby obsahu, tvorcovia musia mať povolenie všetkých zúčastnených strán, aj mimo CD Projektu. Pre postavy ktoré sme do hry vytvorili, všeobecne povoľujeme akékoľvek úpravy, zabavte sa. Ale keď ide o modely reálnych ľudí, ktorých sme my požiadali aby prišli do našej hry, vyzývame vás, aby ste ich nezneužívali v explicitných situáciách ktoré môžu byť urážlivé, ak na to nemáte ich povolenie.”

Ak teda moderi chcú Keanu Reevesa použiť v sexuálnych scénach, musia si od neho pýtať povolenie. V Cyberpunk 2077 sú aj iné známe postavy, napríklad Hideo Kojima, či speváčka Grimes.

Svetový rekord: Cyberpunk 2077 prejdený za tri hodiny

Sledujte ma: