Cena PlayStation 5: 399€ a 499€

13 septembra, 2020 Lukáš Kanik

Cena unikla v španielskom obchode.

Sony na Stredu naplánovalo live stream, počas ktorého ukážu nové hry na PlayStation 5 a súčasne pravdepodobne aj cenu PlayStation 5. Pri odhalení ceny ich ale predbehol obchod El Corte Inglés, jeden z najväčších španielskych retailových obchodov.

Cena PlayStation 5 by mala byť 499€ a cena PlayStation 5 Digital Edition by mala byť 399€. Zhruba toľko, koľko sme predpokladali. Zdá sa, že SONY sa nebude snažiť podliezť cenu Xbox Series X a stanoví úplne rovnakú cenovku, ktorá podporí zdravú konkurencieschopnosť na trhu.

Ľudia si tak budú môcť vybrať medzi Xbox Series X a PlayStation 5 za 499€, alebo medzi PlayStation 5 Digital Edition za 399€ a Xbox Series S za 299€.

Cena PS5 Digital Edition je miernym prekvapením, pretože rozdiel oproti klasickej PS5 je vraj iba chýbajúca blu-ray mechanika. SONY v tomto prípade ide so zariadením mierne pod cenu. To isté však robí aj Xbox s konzolou Xbox Series S.

Oficiálne potvrdenie ceny sa však dozvieme až počas prezentácie SONY, v stredu 16.9.2020. Preto tieto informácie ešte berte s rezervou.

PlayStation 5 Cena 499€

 

Sledujte ma: