Beat Saber PlayStation VR

Česká VR hra Beat Saber predala 4 milióny kusov

3 februára, 2021 Lukáš Kanik

A do hry sa predalo 40 miliónov platených DLC pesničiek.

Ak by sme zostavovali zoznam mainstreamových VR hier, na jeho čelo by sa určite postavila česká hra Beat Saber. Užívateľom extrémne dostupná, zábavná a skvele vyzerajúca hra sa stala synonymom hrania na virtuálnej realite a prakticky každý, kto má doma VR, by si ju mal vyskúšať.

Oculus dnes potvrdil, že hra predala dokopy 4 milióny kusov. Okrem toho predala ešte viac ako 40 miliónov songov vo forme platených DLC. Znamená to, že Beat Saber sa predáva ešte rýchlejšie, ako po vydaní v roku 2018 a 2019. Odhad príjmov je 180 miliónov dolárov, čím sa štúdio Beat Games zaradilo medzi najziskovejšie v Českej republike. V Novembri 2019 ich kúpil Facebook (Oculus).

V Early Access na PC hra vyšla v Máji 2018, v Novembri 2018 vyšla aj na PlayStation VR. V Marci 2019 vydala prvú sadu platených songov a dosiahla už milión predaných kusov.

V rokoch 2018 a 2019 bola hra nominovaná na 13 prestížnych ocenení, z ktorých osem vyhrala v kategóriách najlepšia VR hra na trhu. Hodnotenie na Metacritic pri vydaní sa pohybovalo okolo 93%.

Dvaja Česi a Slovák vytvorili najlepšie hodnotenú hru na Steame – Beat Saber

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: