Sherlock Holmes The Awakened Čeština

Čeština Sherlock Holmes The Awakened bude hneď na vydanie

4 augusta, 2022 Lukáš Kanik

Ide o kompletný remake 16 rokov starej hry.

Ukrajinské štúdio Frogwares mnohí z vás poznajú vďaka hrám ako The Sinking City ale aj sérii Sherlock Holmes. Najznámejší detektív na svete začal novú príbehovú linku v hre Sherlock Holmes Chapter One, avšak práve teraz sa chystá pokračovanie.

Štúdio počas náročných podmienok na Ukrajine spustilo Kickstarter na vývoj novej hry – Sherlock Holmes The Awakened. Hoci má ísť o sequel k SH: Chapter One, nejde tak úplne o novinku. Táto hra totiž bola vydaná ešte v roku 2006. Nižšie si môžete pozrieť trailer.

Čeština bola v pôvodnej hre pred 15 rokmi, bude aj v remaku

Zaujímavosťou však je, že pôvodnú hru pred 15 rokmi prekladal do češtiny Petr Ticháček, známy český herný novinár. A práve on nám dnes oznámil skvelú správu – nový Sherlock Holmes The Awakened bude mať češtinu na všetky platformy a to hneď na vydanie.

Fanúšikovia série Sherlock Holmes si tak budú môcť vychutnať hru s českými titulkami. Keďže ide o hru plnú dialógov ale aj dedukcie, domácich hráčov čeština určite poteší.

Čo sa remaku týka, vývojári plánujú prekopať modely, animácie, cut-scény, pribudnú nové herné mechaniky a príbeh bude prepísaný tak, aby nadväzoval na predchádzajúcu hru, vydanú v roku 2021.

Vývoj hry v ukrajinskom štúdiu môžete samozrejme podporiť na Kickstarteri. Sherlock Holmes The Awakened by mal vyjsť na PC (Epic, Steam, GOG) ale aj konzoly PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One aj Switch už v Q1 2023.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.