ubisoft

Chystá sa Ubisoft vydávať indie hry?

10 mája, 2021 Marek Jaroš

Nový krok Ubisoftu naznačuje ďalšie smerovanie firmy.

Ubisoft je známy tým, že z času na čas jeho vývojári dostanú priestor a prinesú hru, ktorá sa podobá na indie titul. A tak v minulosti vydali menšie, no o to zaujímavejšie hry. Napríklad taký Grow Home.

Avšak, vyzerá to tak, že firma sa chystá do budúcna vydávať indie hry, ktoré nezvnikli v ich štúdiach.

Ubisoft prináša značku Originals

Mohli ste si to všimnúť pri predstavení hry The Division Heartland. Ubisoft hru obrandoval značkou Ubisoft Originals. V rozhovore pre Eurogamer hovorca firmy vyhlásil, že značkou ‘Ubisoft Originals’ budú odteraz označovať všetky hry vyrobené ich vlastními talentovanými vývojármi.

To nám do budúcna môže naznačovať, že Ubisoft chystá vlastnú divíziu, ktorá sa bude zameriavať na publikovanie indie hier. Totižto, nápis Originals častokrát pridávajú firmy na to, aby zvýraznili svoje vlastné produkty v rozsiahlej knižnici diel. Podobné označenia nájdete napríklad na Netflixe či Amazone Prime.

Je tak vysoko pravdepodobné, že v budúcnosti takto Ubisoft bude pomáhať indie vývojárom. Firma vlastní vlastný obchod (Ubisoft Store), má vlastnú predplatnú službu Ubisoft+ a takto by mala pod svojimi krídľami aj indie hry. Podobné programy majú napríklad EA či Epic.

Ubisoft mení kurz, začne robiť viac Free-to-Play hier

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Marek Jaroš