Epic Fortnite vs Google

Čína zakázala Fortnite, servery budú vypnuté tento mesiac

2 novembra, 2021 Lukáš Kanik

Čínske deti si už Fortnite nezahrajú.

Čínska verzia hry Fortnite bola trochu iná od tej, ktorú hrajú deti po celom svete. Čínska vláda totiž zaviedla mnohé opatrenia, ktoré výrazne obmedzili hranie mladistvých v online priestore. Čínsky Fortnite (Fortress Night z čínskeho prekladu) mal takýchto obmedzení hneď niekoľko.

Gameplay bol prispôsobený, aby mohli Fortnite hrať aj neskúsení hráči. Po odohraní 90 minút však hráči prestali dostávať XP a nebolo možné dokončiť ani výzvy. Po tomto čase sa zobrazila správa že hra skončila a treba sa ísť učiť. Mikrotransakcie v hre neexistovali a z hry boli odstránneé všetky lebky vrátane skinov s lebkami, keďže tento znak je v Číne zakázaný.

Servery čínskeho Fortnite budú vypnuté ešte tento mesiac a hru od včera už nie je možné stiahnuť, ani sa do nej registrovať. Fungovať prestane 15. Novembra. Epic Games tak príde o niekoľko miliónov aktívnych hráčov.

Čínska vláda nedávno zaviedla obmedzenie pre hranie mladistvých. Tí môžu po novom v online hre stráviť len 3 hodiny za celý týždeň. Vydavateľom nariadila, aby do hier zapracovali systém na prihlasovanie tvárou, aby deti nezneužívali prihlasovacie údaje rodičov. Čína takto bojuje proti závislosti na hrách.

Fortnite zarobil za prvé dva roky 9 miliárd dolárov

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.