Civilization Online oznámené, beží na CryEngine 3

8 augusta, 2013 Lukáš Kanik

Oznámilo ho 2K Asia a XL Games, v článku nájdete základné info, obrázky aj prvý trailer. 

Civilization sa konečne po piatich hlavných dieloch dočká aj MMO spracovania, ktoré…na prvý pohľad vyzerá príťažlivo svojou farebnou škálou. Tú zaistí CryEngine 3, ktorý si v Ázii vydobyl post jedného z najlepších enginov pre MMO.

CO je vlastne MMORPG, kde hráči prevezmú rolu jedného lídra sveta, každý hráč bude svoju civilizáciu rozvíjať od úplných začiatkov kamennej doby až po budúcnosť. Hra má byť veľkým sociálnym experimentom.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MjBoL4G9nZM[/youtube]

Všetci hráči začnú v praveku, postupne si každý hráč bude budovať vlastnú civilizáciu vo svojom svete, ale zároveň budú technologický a vojenský pokrok môcť zdieľať so svetom. Znamená to teda, že všetci hráči spolu budú tvoriť národ ľudstva, ktorého pokrok závisí na všetkých hráčoch a spolupráci.

Hráči budú môcť craftovať predmety a vytvárať budovy, ktoré budú môcť predávať ostatným civilizáciám, nebude chýbať ani forma aukčného domu, podobne, ako svoj obsah zdieľame napríklad v Team Fortress 2. A čo sa stane, až jeden z národov ovládane vesmír, či zničí všetky ostatné civilizácie? V tom prípade vyhráva hru a začína sa nová éra, hráčom sa resetujú zdroje a štatistiky a začína „nová kampaň.“

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články