CliffyB Phillovi Fishovi: „Vráť sa do herného priemyslu“

30 júla, 2013 Ben

Dlhoročný herný dizajnér Cliff Bleszinski napísal dopis vývojárovi hry Fez, Philovi Fishovy, v ktorom ho žiada, aby sa vrátil späť do herného priemyslu.

Bleszinski na Tumbrl hovorí o tom, ako sa dizajnér hry Gears of War naučil kladne reagovať na online kritiku, a žiada Fisha, aby sa vrátil späť.

Fish tento víkend oznámil, že odchádza z herného priemyslu a dodal, že množstvo negativity,ktorú obdržal na internete bol jedným z faktorov jeho rozhodnutia. Fish taktiež svojim krokom zrušil svoju hru Fez 2, ktorá bola ohlásená na tohtoročnej E3 2013. O tejto správe sme vás nedávno informovali celý príspevok nájdete tu. 

“Nikdy nepochopím logiku tých anonymných loserov, ktorý sa skrývajú za monitorom, povedal Bleszinski.“

“Nikdy nezabudnem na to, že internet je fantastická vec, ale taktiež môže byť aj fantastický hlúpy. Reddit je fantastická komunita ľudí, ktorá vytvára zábavne meme obrázky až pokým falošne neobvinila niekoho nepravého, že môže za atentát v Bostone. Nikdy nezabudnem, že, internet je plný anonymných krátkozrakých opíc skákajúcich po klávesnici, ktorý sú nahnevaný na svoj mäsový sandwich.“

Nedlžíš nič, ani jednému z tých prekliatych herných novinárov. Kopu krát sme videli ako ohovárajú herný priemysel a samostatných herných tvorcov vo svojich článkoch a podcastoch. Jediné čo nám dlžíš je tvoja skvelá hra, dúfam, že svoj odchod v blízkej budúcnosti ešte zvážiš. Herný priemysel potrebuje viacerých takých ako si ty, ľudí čo hovoria od srdca a až potom použijú svoj hlúpy mozog. Som unavený z hier, ktoré sú vytvárané veľkým týmom, ktoré riadi bezradné vedenie, ktorých logika je hrozná a rok čo rok vytvárajú stále horšie a horšie hry. Príkladom by mohlo byť také Call of Duty. Povedia si ta hra vyzerá úžasne aj my potrebujeme niečo také.“

“Vráť sa Phil, dodal na záver Bleszinski. “Už teraz nám chýbaš.“

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.