Cyberpunk 2077 PC Screenshot 06

Čo bude s next-gen verziou hry Cyberpunk 2077?

17 decembra, 2020 Marek Jaroš

Aké vylepšenia môžu čakať hráči na Xbox Series S|X a Playstation 5 pre Cyberpunk 2077? A hlavne, kedy?

Launch hry Cyberpunk 2077 nedopadol tak, ako si ľudia predstavovali. V CD Projekt RED na hre pracovali viac ako 8 rokov. A ani tento čas im nestačil na to, aby vydali hru v hrateľnom stave. Teda, ak sa bavíme o Playstation 4 a Xbox One verzií hry. Next-gen konzoly, Playstation 5 a Xbox Series S|X, väčšinu technických nedostatkov dorovnávajú vysokým surovým výkonom. No bugov je aj tu požehnane.

Avšak, keď už je reč o next-gene, natíska sa otázka – čo prinesie next-gen update? Respektíve, kedy príde?

Next-gen update zrejme bude meškať

Vylepšená verzia hry pre Playstation 5 a Xbox Series S|X mala prísť niekedy v priebehu budúceho roka. Väčšina ľudí si myslela, že zrejme v prvej polovici. Avšak, kvôli hromade technických nedostatkov majú vývojári v CD Projekt RED aktuálne úplne iné problémy.

Majitelia štúdia sa zhodli na tom, že aktuálne je v stávke povesť celého štúdia. Preto chcú dať old-gen verziu hry doporiadku za každú cenu. V Januári a Februári 2021 vyjdu dva veľké patche, ktoré by (snáď) mali odstrániť väčšinu problémov. A až potom, ak bude hra na PC a old-gene bežať tak ako má, a bez väčších bugov, sa môžu naplno pustiť do práce na next-gen update. Vôbec by som sa teda nečudoval, ak by prišiel až ku koncu budúceho roka, respektíve v roku 2022.

Dočkáme sa ray-tracingu

A čo všetko prinesie? “S next-gen updatom využijeme všetky funkcionality a technické možnosti, ktoré nám nové platformy ponúkajú,” hovorí Marcin Iwiński, spoluzakladateľ štúdia. Znamená to teda to, že Cyberpunk 2077 by sa na next-gene mal dočkať vylepšeného vizuálu vďaka zapracovaniu ray-tracingu. Eventuálne aj plnohodnotného grafického a performance režimu, tak ako sme si pri hrách na konzolách už zvykli.

V prípade Playstation 5 by tak hra mohla využívať aj prístup do jednotlivých questov cez Activities, či podporu pre funkcie, ktoré ponúka DualSense ovládač.

Face2Face: Takto si CD Projekt RED poškodil svoju reputáciu

Marek Jaroš