Co se na nás valí? 11/2014

1 novembra, 2014 Laďka Jonášová

Pojďme si trochu připomenout, co můžeme očekávat v tomto měsíci a na co bychom jako hráči neměli zapomenout.

 

Jedná se vlastně o první díl do nové rubriky a jsem nesmírně ráda, že s ním začínám zrovna tento měsíc, kdy se toho děje opravdu spoustu. Zaměřím se na novinky, které se na nás chystají tento měsíc, co bychom neměli minout a nebo, co se jeví zajímavě. Naštěstí v listopadu (novembri) se toho děje skutečně hodně a zvláště ten letošní je narvaný k prasknutí. Navíc si snad všichni fanoušci dočkají toho, co se jim bude líbit.

Chystané hry:

Jako první za zmínku stojí Call of Duty: Advance Warfare, který vychází 4.11. na PC, Xbox 360 a Xbox One, PS3 a PS4. Tomuto CoD se budeme věnovat trochu více a chystáme na něj i recenzi.

Musím také změnit Football Manager 2015, kterému se věnujeme již od beta testování. Budeme tak schopni posoudit, jak se hra mění před očima a nakonec se vyjádřit v recenzi, kde zveřejníme závěrečný verdikt. 7.11. je datum, kdy FM vyjde.

Ve stejný den dovyjde ještě Rocksmith 2014 na Xbox One a Playstation 4. Fanoušci heavy metalu si tak konečně vychutnají tuto hudební hru i na next-genu.

Hned v závěsu  za těmito hrami, očekáváme Assassin’s Creed mánii. Očekávané Unity se objeví 11.11., které bude pro majitelé next-genu a PC, majitelé starších konzolí se dočkají Rogue, které vychází o dva dny později. Na Unity očekávejte naší recenzi.

13.listopadu se dočkáme vydání datatisku World of Warcraft: Warlords of Draenor. Ve stejný den se dočkají sportovní nadšenci vydání Pro Evolution Soccer 2015. Ten se společně s Mariem Götzem na titulce usadí na PC, Xbox 360, Xbox One, PS 3 a PS4.

Největším perným dnem je osmnáctého, kdy toho, vychází až poněkud hodně. Právě někteří vydavatelé her se tohoto data děsili a tak své hry odkládali o několik dní až měsíců. Strach z tohoto data pochopitelně nepřiznali, a oficiální vysvětlení znějí jinak. Shodou náhod se tento humbuk však týká Severní Ameriky, některé hry totiž do Evropy dorazí až o několik dní později. Právě na toto datum je očekávána honička a lze předpokládat, že vyjde několik launch trailerů nebo zlomových informací na čerstvé hry.

Dočkají se fanoušci Dragon Age, kterým vyjde Inquisition. Ten se objeví na PC, Xbox 360 a One a taktéž Playstation 3 a 4. Velkým lákadlem a hlavně nejočekávanější hrou roku je GTA:V, který bude na next-genu. I přesto, že jsme ho už recenzovali, dočkáte se porovnání a možná i recenze.

20.11. se nám otevře další velká pecka a to Far Cry 4. Ten u nás zhodnotíme v recenzi, zatím však není jasné jakou verzi hry se nám povede získat, zda to bude na PC, PS 3, PS4, Xbox 360 a nebo Xbox One.

Xbox 360 a Playstation 3 se dočkají Middle-earth: Shadow of Mordor, který jsme již recenzovali v minulém měsíci. Na tuto pecku s příběhem Pána prstenů si počkáte na 21.11. Ve stejný den se dočkají majitelé WiiU populárního Watch Dogs, na jehož PC verzi jsme též už psali recenzi.

Na stejné datum je v očekávání také spin-off do série Dead Island, konkrétně Escape Dead Island. Evropané se také dočkají pokračování WWE 2K, které nám umožní se vyřádit pořádně při wrestlingu.

28. 11. se dočkají fanoušci LittleBigPlanet. Tentokrát je na řadě už třetí pokračování. Hry se však dočkají jenom majitelé Playstation 3 a Playstation 4.

ACU_TA_Eiffel_Tower

Chystané události:

Rozhodně nemůžu nezmínit BlizzCon, který se uskuteční 7.-.8.11. v Anaheimu, což je jakýmsi svátkem všech fanoušků Blizzardu a jeho her. Myslím si, že se v této době dozvíme nějaké zajímavé informace od tohoto studia.

13.-.16.11. se dočkáme výstavy Dětská planeta, která proběhne v pražských Holešovicích. Během výstavy se dočkáme grandfinále BenQ Grunex challenge, v Hearthstone, League of Legends a Counter-Strike: Global Offensive. Očekáváme, že se naše redakce na místo vydá a jako tradičně vám přineseme z místa nějaké informace nebo věcné předměty do nějaké soutěže.

Koncem měsíce, tedy 27.-30.11. proběhne DreamHack, což je velký festival ve švédském Jönköpingu. Kromě toho, že se jedná o další herní svátek pro hráče z Evropy je to hlavně jedna z těch větších událostí pro fanoušky e-sportu. Dočkáme se tak skvělých zápasů profitýmů. Pokud se na místo nechystáte, budeme se těšit na streamy.

DesigningCallofduty610

Chystané testování:

Od konce minulého měsíce běží alfa testování na hru Evolve, kterého jsme se účastnili. Hru jsme zkoušeli, jak na konzolích, tak i PC. Beta končí druhého a vy se dočkáte nějakého porovnání obou verzí hry a také možná nějakého shrnutí našich dojmů.

O den později skončí beta pro WoW: Warlords of Draenor, takže pokud se někdo účastnil tohoto testování počítejte, že se vám servery uzavřou. Uzavření proběhne ve 12 hodin našeho času, ale na desátou je naplánována menší herní párty, kdy dojde k pokecání s tvůrci hry, ale taky k výměně itemů a nějakému oficiálnímu poděkování.

Protože se opozdí The Crew, tak nám jeho tvůrci nachystali alespoň další beta testing pro PS 4 a Xbox One. To započne 11.11.

the crew 2

Doufám, že vám některá z výše jmenovaných událostí utkvěla v paměti. Pokud přeci jenom ne, využijte našeho kalendáře vydání napravo v menu naší stránky.

Laďka Jonášová
Sleduj mě