Company of Heroes 3

Company of Heroes 3 oznámené, sledujte trailer

13 júla, 2021 Lukáš Kanik

Populárna stratégia sa vracia.

Real-time stratégií je na trhu ako šafránu, preto sme sa potešili správe o oznámení Company of Heroes 3. Sega a Relic Entertainment hru oznámili trailerom a hneď na to ponúkli aj prvý pohľad na gameplay.

Company of Heroes 3 bude obsahovať najväčšiu singleplayerovú kampaň v sérii. Prostredia budú plne zničiteľné a kampaň bude ponúkať mnoho filmových zážitkov. Vývojári si pre novinku prichystali aj množstvo nových herných mechaník. Hru si napríklad môžete zapauzovať, rozdať príkazy a potom sledovať akciu. Všetko potrebné sa dozviete z tlačovej správy pod videom. Na konci článku nájdete gameplay trailer.

Dátum vydania Company of Heroes 3 nebol oznámený, mala by vyjsť až ku koncu roka 2022, ale spustená bola oficiálna stránka hry. Na nej sa môžete zaregistrovať do hry a doslova o pár hodín si ju aj zahrať, vývojári totiž plánujú do vývoja zapojiť aj komunitu. Prvý alpha test začína dnes a potrvá niekoľko dní.

Company of Heroes 3 vyjde v češtine na PC.

Oceňovaná taktická hra

Company of Heroes 3 přináší novou generaci uznávané taktické hry. Milované soubojové mechaniky se střetávají s autentickými novými herními prvky, díky nimž hráči získají ten doposud nejhlubší taktický zážitek.​

Využij troufalé obchvatné manévry, abys mohl zaútočit na boční pancíř nepřátel, zažij zcela novou mechaniku průlomu pěchotou, díky níž budeš moct vyhnat nepřátelské jednotky z jejich základen, a dostaň pod kontrolu kóty, odkud budeš mít lepší výhled a získáš tak převahu.

Senzační nová bojiště

Vítej ve Středozemí – dech beroucím novém bojišti, které je plné příběhů, jež je teprve třeba odvyprávět. Střetni se se zuřivými nepřátelskými vojsky v italských průsmycích, na úchvatných pobřežních vyhlídkách a v rozlehlých pouštích severní Afriky. Nádherná grafika přináší autentická a nadmíru rozmanitá prostředí, která jsou navržena tak, aby tě udržela ve střehu.​

V horských mapách bude potřeba použít odlišnou strategii než v přímořských městečkách, která nyní zásadně ovlivňují vertikální zorné pole jednotek (Pravý pohled). Pouštní pláně si budou žádat opatrný průzkum a troufalé manévry obrněných vozidel. Na této nové frontové linii jsou informace cennější než rychlost a chytré využívání terénu ti umožní zmást protivníky a vyhnat je z pole.

Nové úrovně strategie

Zažij nejrozsáhlejší kampaň pro jednoho hráče v dějinách této franšízy. Nová dynamická mapa kampaně umožňuje kompletní sandboxový styl hraní. Hráči v něm mohou velet celkovému válečnému úsilí a užít si takovou úroveň strategických rozhodnutí, která nemá obdoby.​

Vybuduj životně důležité zásobovací linie, než zadní hlídky pošleš bránit svůj postup. Zaútoč ze vzduchu i z moře, abys oslabil a rozdrobil nepřátelská vojska nebo osvobodil městečko poblíž, kde poté můžeš vybudovat partyzánskou výzvědnou síť. Vybírej si vojska a vylepšuj roty veteránů tak, aby vyhovovaly tvému stylu hraní. Volitelná možnost úplného pozastavení hry mezitím během her pro jednoho hráče dodává naprostou kontrolu nad tempem akce. Naplánuj si útoky a pak snadno zřetěz vražedně přesné akce, které ti v bitvě dodají výhody.

Company of Heroes 3 Screenshot 5

Rozmanité frakce a jednotky

Company of Heroes 3 slibuje potěšení i těm nejzapálenějším fanouškům druhé světové války, a to díky největšímu počtu frakcí, který je v sérii doposud dostupný.​ Nová mechanika přizpůsobení armády ti umožní povolat si na pomoc různé specializované jednotky. Vyraz do boje s novými elitními oddíly včetně americko-kanadských speciálních jednotek, vysoce vážených Gurkhů z Britského společenství národů a dalších.​

Company of Heroes 3 obsahuje největší vozový park v historii série: od ničivých protitankových vozidel po tajná průzkumná vozidla. Ultralehké pásové vozidlo Weasel, Nashorn ničící pancíře a lehký tank Chaffee – to je jen hrstka jednotek, které zde sehrají svůj debut. Nezapomeňme také na přepracovanou klasiku, jako je vyprošťovací vozidlo Halftrack M3, které nyní můžeš používat k opravám a krádežím opuštěných nepřátelských vozů!

Akce jako ve filmu

Pociť vražedný dopad každého minometného granátu a námořního ostřelování – a to díky nejmodernějšímu enginu Essence od studia Relic. Ve hře Company of Heroes 3 se každá lokace stává sandboxem, který lze kompletně zničit. To otevírá neomezené taktické možnosti hry pro tebe i tvé nepřátele.​

Company of Heroes 3 Screenshot 6

Strhávej opevněné budovy na nepřátelské oddíly a staň se svědkem vylepšené mechaniky demolice, až budou vojáci čerstvé rozvaliny využívat jako svůj dynamický kryt. Senzační nové renderování a technologie částic FX vykreslují oheň, písek a kouř jako nikdy předtím. Vynikající nové animace vojáků společně s vylepšenou umělou inteligencí přinášejí na bojiště realistické reakce oddílů. Nová technologie enginu od studia Relic, optimalizovaná pro DirectX 12 a vícejádrové procesory, přinese filmovou akci, která se vyrovná jakémukoli hollywoodskému trháku.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.