Control: Ultimate Edition

Control: Ultimate Edition prinesie plnú podporu PS5 fičúr, sledujte nový trailer

28 januára, 2021 Marek Jaroš

Hra ponúkne na Playstation 5 a Xbox Series X aj grafické vylepšenia.

Už budúci týždeň vychádza Control: Ultimate Edition na Playstation 5 a Xbox Series S|X. Stane sa tak v Utorok, 2. Februára, kedy si predplatitelia PS Plus budú môcť hru stiahnuť úplne zdarma.

Okrem dátumu vydania sme sa včera dozvedeli aj ďalšie, zaujímavé informácie. Hra na next-gen konzolách prinesie dva herné módy. Už tradične jeden z nich bude zameraný na FPS a druhý na vyššiu grafickú úroveň.

Playstation 5 aj Xbox Series X prinesú Performance mód, kde hlavným cieľom bude 60 snímkov za sekundu. Hra sa bude interne renderovať v 1440p, no finálny výstup bude v 4K. Grafický mód prinesie ray-tracing, no snímkovanie sa zníži na 30fps. V tomto móde sa hra bude renderovať v 1220p a následný výstup bude v 4K.

Xbox Series S ray-tracing neprinesie. Bude mať len Performance mód, čiže hra pôjde v 60fps. Ale s tým obmedzením, že renderovacie rozlíšenie je 900p a výstup bude 1080p.

Control: Ultimate Edition zapracuje Playstation 5 funkcie

Okrem spomínaných herných módov, Control: Ultimate Edition na Playstation 5 prinesie podporu špecifických funkcií. Vývojári zapracovali haptickú odozvu a adaptívne triggre, ktoré ponúka DualSense.

Ak si nebudete vedieť s niečim dať rady, pomôže vám funkcia Game Help, ktorá bude obsahovať spoiler-free nápovedy. A v neposlednom rade bude hra podporovať Activities, čiže sa dostanete do misie priamo z menu konzoly.

Marek Jaroš