Crysis 3 sa teší predajom, piráti sa veľmi málo

25 februára, 2013 Lukáš Kanik

Crysis 3 sa za dva dni vyšplhal na vrchol predajnosti v UK, môže za to aj kvalitná ochrana proti pirátom?

Predobjednávky Crysis 3 boli pred vydaním o 40% vyššie ako pri minulom Crysis 2, ktorému sa za prvé mesiace podarilo predať tri milióny kusov. Ten sa však počas vydania nemohol pochváliť svojou slabou ochranou, kedy si dokonca aj piráti mohli na nejaký čas zahrať multiplayer. Betu Crysis 3 si navyše zahrali tri milióny hráčov.

Crysis 3 sa teší predajom nie len vďaka pozitívnym recenziám (u nás v recenzii a videorecenzii tesne pod 90%), či samotnou kvalitou hry, ale aj relatívne dobrou protipirátskou ochranou, kedy si piráti nemali šancu zahrať hru ani pár dní po vydaní vo svete. Časť z nich čakanie nevydržalo a hru si kúpili.

Takto vyzerali predaje posledného týždňa v UK:

1. Crysis 3 (Recenzia, Videorecenzia)
2. Metal Gear Rising: Revengeance
3. FIFA 13
4. Call of Duty: Black Ops II (Recenzia)
5. Aliens: Colonial Marines (Recenzia, Videorecenzia)
6. Dead Space 3 (Recenzia, Videorecenzia)
7. Far Cry 3 (Recenzia)
8. Need for Speed: Most Wanted (Recenzia)
9. Assassin’s Creed III (Recenzia, Videorecenzia)
10. Hitman: Absolution

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IYOL45VvMDg[/youtube]

Podľa prvých čísel si však hru z torrentov stiahlo len 45 000 ľudí a zo sharovacích serverov len 25000 užívateľov. Samozrejme, čísla sú podložené na minimálnych a skorých odhadoch, ale vzhľadom na pekné predaje ide o veľmi malé percento. EA však tým, čo si hru stiahli trocha hru znepríjemnili, podľa fór nie je možné zabiť posledného bossa a nájdené zbrane sú bez nábojov.

Všetko o Crysis 3 nájdete pod tagom Crysis na našom webe, vypichnem hlavne systémové nároky na vaše železo, sadu kvalitných wallpaperov, alebo gameplay videá. Hru si môžete kúpiť aj v štandardnej edícii na XGames.sk

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články