Crytek v problémech

4 júla, 2014 Laďka Jonášová

Během několika dní vyšlo najevo několik špatných zpráv o budoucnosti Crytek. Problémy se týkají finanční stránky.

Již minulý týden plno herních webů a magazínů spekulovalo o možném bankrotu tohoto studia. Vývojáři prý utrpěli ránu, když se jejich Ryse: Son of Rome téměř vůbec neprodával. Crytek si také naplánoval nějaké zisky z CryEngine, ale o něj nebyl téměř vůbec zájem. Následně na to došlo k několika odchodům, kdy se ti nejtalentovanější vývojáři rozhodli odejít k jiným studiím.

Crytek všechny možné spekulace o bankrotu popřel a zároveň dodal: „Nadále se soustředíme na vývoj a vydání našich titulů Homefront: The Revolution, Hunt: Horrors of the Gilded Age a Arena of Fate. Informace o bankrotu jsou jenom fámy.“

crytek homefront 2

Dnes ovšem vyšlo najevo, že zaměstnanci v britské pobočce nedostávají za svou práci zaplaceno. Informace vypustili přímo poškození zaměstnanci, kteří se dnes rozhodli, že nepůjdou do práce. Někteří se rozhodli, že ještě počkají na výplatu, někteří již firmu opustili úplně. V Crytek UK vzniká chystaný Homefront: The Revolution a dá se spekulovat o možných problémech s vývojem.

Údajně je možnost, že celé studio odkoupí Deep Silver, který zároveň finančně pomůže již rozjetým projektům. Pomoc z venku by studiu rozhodně pomohla, protože by tak Crytek nemusel přijít o peníze, které už do vývoje dal a nemusel by dávat všechny své plány k ledu.

Crytek je německé vývojářské studio, které má pobočky téměř v celém světě. Mezi jejich nejznámější hry patří první Far Cry nebo Crysis, kde mohli představit svůj engine CryEngine, který byl zdokonalován už od roku 2002.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články