Cyberpunk2077_june-2020-05

Cyberpunk 2077 bude mít podporu DLSS 2.0 a RayTracing

27 júna, 2020 Lukáš Kanik

Zpráva NVIDIE o podpoře DLSS 2.0 a detailech využití ray tracingu v očekávaném titulu Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077 přinese komplexní dějovou linii, rozsáhlý otevřený svět a skvělou grafiku a má všechny předpoklady pro to, stát se blockbusterem. Včera byla oznámena podpora funkce DLSS 2.0, která ve hře pomůže vylepšit výkon.

Představeny také byly detaily o využití ray-tracingových efektů v očekávaném titulu, které jsou k vidění v novém traileru.

Hráči se v Cyberpunk 2077 mohou těšit na tyto ray-tracované efekty už během vydání:

  • Ray-tracovaná technologie Ambient Occlusion – technologie ambient occlusion je metoda stínování a vykreslování používaná k výpočtu toho, jak moc je každý bod ve scéně vystaven okolnímu osvětlení. Její použití umožňuje vykreslování nových stínu technologie ambient occlusion, které vrhají objekty na zemi a které přirozeným způsobem ztmavují povrchy, předměty a další herní prvky. Ve hře Cyberpunk 2077 je možné ray-tracovanou technologii ambient occlusion použít společně s místním osvětlením, a to pro odhadnutí efektů místního stínování v bodech, kde stíny chybí – to značně vylepšuje kvalitu efektů technologie ambient occlusion.
  • Ray-tracované dynamické osvětlení – tento efekt zachycuje světelnost nebe a také světlo vyzařované různými povrchy, které je obtížné vykreslovat pomocí tradičních technik. Po zapnutí tohoto efektu billboardy a další osvětlené povrchy a objekty zesvětlují své okolí přirozeně zbarveným světlem a Slunce i Měsíc realisticky osvětlují město Night City.
  • Ray-tracované odrazy – ve hře Cyberpunk 2077 jsou ray-tracované odrazy používány na všech površích a dokáží pokrýt až několikakilometrovou plochu, což umožňuje dosáhnout realistických odrazů na velké vzdálenosti. Jsou přítomné u zamlžených i průhledných objektů a povrchů a prostřednictvím jednoho odražení paprsků od scény simulují způsob, jakým se světlo odráží od lesklých a kovových povrchů.
  • Ray-tracované stíny – ray-tracing vývojářům umožňuje do her přinášet dokonalé stíny bez kompromisů a bez omezení stínových map. Ve hře Cyberpunk 2077jsou přidány směrové stíny plynoucí ze slunečního a měsíčního svitu, které jsou založeny na síle světla, rozptylování světla v mracích a dalších faktorech.

Cyberpunk 2077 bude dostupný v cloudové službě GeForce NOW

Až hra Cyberpunk 2077 později v tomto roce vyjde, bude k dispozici také v GeForce NOW a bude podporovat efekty ray-tracingu a technologii DLSS 2.0. Zahrát si ji tedy bude možné na starém PC, Macu nebo zařízení s OS Android. Cyberpunk 2077 na nich díky GeForce NOW poběží hladce v rozlišení 1080p při 60 FPS. Více informací o službě GeForce NOW je dostupných zde.

O NVIDIA DLSS 2.0

DLSS (Deep Learning Super Sampling) je technologie NVIDIA RTX, která využívá AI k dosažení vyššího počtu snímků za sekundu ve hrách při zachování skvěle vypadajícího a ostrého obrazu. DLSS 2.0 v Cyberpunk 2077 hráčům poskytne výkon navíc potřebný pro vyšší rozlišení a grafická nastavení.

Sledujte ma: