Cyberpunk 2077 PC Sales

Cyberpunk 2077 je najrýchlejšie predávaná PC hra histórie, prekonal WOW Shadowlands

12 decembra, 2020 Lukáš Kanik

Najviac predobjednávok bolo cez digitálnu distribúciu.

Štúdio CD Projekt RED sa podelilo s číslom predobjednávok, ktoré zaznamenali ešte pred vydaním hry Cyberpunk 2077. Ako sme už informovali, hra vďaka predobjednávkam predala minimálne 8 miliónov kusov, plus ďalšie, ktoré si ľudia zakúpili v deň vydania a po ňom. Na trhu je dva dni.

Štúdio sa podelilo aj s informáciou, že 59% z predobjednávok bola PC verzia. To znamená, že na PC hru malo v deň vydania minimálne 4,72 milióna ľudí. Cyberpunk 2077 je tak najrýchlejšia predávaná PC hra v histórii.

Doteraz tento rekord patril hre World of Warcraft: Shadowlands, ktorá za prvý deň predala 3,7 milióna kusov. Zo svojho rekordu sa však mohla tešiť len pár dní.

CD Projekt tiež uviedol, že 74% z predobjednávok boli digitálne verzie na platformách ako Steam, GOG, PlayStation Store a Xbox Store. Hra okrem toho vyšla aj na Epic Games Store aj Google Stadia. Digitálne si ľudia zakúpili teda minimálne 5.9 milióna kusov.

Ešte stále nevieme, koľko ľudí si Cyberpunk 2077 kúpilo napríklad v deň vydania, alebo za prvý týždeň a dúfame, že CD Projekt sa o toto číslo podelí. Hru však sužujú bugy a technické nedostatky, čo môže mnoho ľudí odradiť od kúpy.

Cyberpunk 2077 dosiahol na Steame nový rekord v počte hráčov naraz

Sledujte ma: