Cyberpunk 2077 Recenzie PC

Cyberpunk 2077 recenzie sú vonku, aké sú hodnotenia?

7 decembra, 2020 Lukáš Kanik

Prvé recenzie na najočakávanejšiu hru roka – Cyberpunk 2077!

Ešte pred tým, než Cyberpunk 2077 vyjde, chceli by sme upozorniť na náš článok o tom, čo všetko potrebujete vedieť o vydaní hry. Spísali sme pre vás čas spustenia hry, čas preloadu aj predpokladanú veľkosť stiahnutia hry. Ďalšie informácie pre vás spisujeme postupne v Krátkych Správach.

Práve teraz sa však môžeme pozrieť na prvé recenzie Cyberpunk 2077, asi najočakávanejšej hry roku 2020. Hoci sa nedostala do nominácií na The Game Awards 2020, je to posledný veľký titul v tomto roku. Poliaci hru vydávajú v češtine už 10.12.2020 na PC, Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4 aj PlayStation 5.

Problém je, že hra je veľmi rozsiahla (info). Ako sme už písali v krátkych správach, ani Forbes neodporúča sa riadiť recenziami. Mnoho novinárov sa totiž zdrží hodnotenia, alebo dajú hre známku unáhlene. Dnes preto nečakáme veľa finálnych verdiktov, skôr recenzie “work-in-progress.”

Aké sú recenzie Cyberpunk 2077? 

Podľa prvých dojmov ide o technicky prepracovanú hru ktorá grafikou vyráža dych. Toto RPG prinesie presne to, čo od neho očakávate – obrovskú voľnosť v rozhodovaní v príbehu a v štýle hrania, či objavovaní sveta. Niektorí recenzenti ale spomenuli, že hra je menej prirodzená a vtipná, ako Zaklínač.

Naopak, hra vás až príliš často bude tlačiť do súbojov, ktoré sú viac menej chaotické. Cyberpunk je tiež posiaty hromadou bugov, čo sa dalo čakať. A vraj je kratší, ako bolo prezentované. Priemerné hodnotenie na Metacritic je zatiaľ 91%.

Cyberpunk 2077 si môžete v základnej alebo v zberateľskej edícii kúpiť na XGames.sk.

Sledujte ma: