Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 stráca hráčov. Ich počet sa na Steame prepadol o 79%

5 januára, 2021 Marek Jaroš

To je trikrát rýchlejšie ako v prípade predošlej hry od CD Projekt RED, Witcher 3.

Cyberpunk 2077 v čase vydania na Steame prekonal rekord v počte naraz hrajúcich hráčov singleplayer hru. Dovtedajší rekord, ktorý patril Falloutu 4, prekonal viac ako dvojnásobne. Počet hráčov sa zastavil na čísle 1.05 milióna.

Podľa stránky GitHyp, ktorá sa špecializuje na zbieranie dát, Cyberpunk 2077 stratil za mesiac až 79% týchto hráčov. Pri singleplayer hrách to nie je nič neobvyklé, nakoľko mnoho ľudí prejde príbeh a už stratí motiváciu sa do hry vrátiť. Na druhej strane, v prípade open-world hier dochádza k tomuto efektu pomalšie, nakoľko ponúkajú dostatok obsahu aj na dodatočnú zábavu.

Mohlo by vás zaujímať:

Witcher 3 strácal hráčov pomalšie, no mal ich o dosť menej

V prípade predchádzajúcej veľkej hry od CD Projekt RED, Witcher 3, nastal pokles o viac ako 79 percent hráčov až po troch mesiacoch. Hra teda strácala hráčov trikrát pomalšie. Na druhej strane, pri vydaní bol jej peak len 92 tisíc naraz hrajúcich hráčov. Po mesiaci si hru zaplo 55 tisíc hráčov. To zohráva dôležitú úlohu aj ten fakt, že hra ponúkala oveľa dlhší príbeh.

Našu recenziu PC verzie hry Cyberpunk 2077 si môžete prečítať po kliknutí na tento odkaz. Lukáš jej v recenzií dal hodnotenie 9/10 a dodáva: “Aj napriek všetkým chybám, Cyberpunk 2077 si nesmiete nechať ujsť. Takúto kombináciu detailného sveta, zaujímavých postáv, skvelých dialógov a príbehu celkovo, nájdeme len výnimočne.” Ja som hru prešiel na Playstation 5 tiež a s jeho hodnotením sa stotožňujem.

Face2Face: Takto si CD Projekt RED poškodil svoju reputáciu

Marek Jaroš