Ďalší fail Bethesdy: V zberateľskej edícii Fallout 76 nedodali to, čo sľúbili

Plátená taška, ktorá bola v reklame na zberateľskú edíciu bola nahradená plastovou.

Hráči, ktorí si zakúpili Fallout 76 Power Edition (zberateľská edícia s helmou) ostali sklamaní po tom, čo si našli v balení iný predmet, ako čakali. V edícii za 200 dolárov sa mala nachádzať kvalitná plátená taška s motívom hry. Namiesto toho tam výrobca dal plastovú, nylonovú pokrčenú tašku, ktorá sa kvalitou ani zďaleka nepribližuje plátenej.

Taška, ktorá bola na promo materiáloch zberateľskej edície tak bola vymenená za lacnú náhradu. Jeden užívateľ fotku zverejnil na reddite a kontaktoval podporu Bethesdy. Dostal aj prekvapivú odpoveď:

Mrzí nás, že nie ste spokojný s taškou. Taška, ktorá bola ukázaná v médiách bola len prototyp a bola drahá na výrobu. Neplánujeme s tým robiť nič.

Takto mala vyzerať taška podľa marketingových materiálov:


A takto vyzerá v skutočnosti:

Takýto odfajč zákazníkom si behom posledných hodín vyslúžil na internete obrovskú vlnu kritiky. Akoby toho okolo Fallout 76 nebolo málo. Bethesda ale zareagovala, spustila špeciálnu stránku podpory pre tých, ktorí majú problém s plastovou taškou. V prípade, že napíšete na podporu s dôkazom, že Power Armor Edition ste si zakúpili, Bethesda vám ako kompenzáciu pridá do hry Fallout 76 500 Atoms kreditov. Tie predstavujú hodnotu 5 dolárov a môžete ich minúť v hernom obchode na kozmetické itemy. Iróniou je, že ani za 500 Atómov si nekúpite skin do hry, ktorý má tiež plátenú tašku. 500 atómov za klamlivú reklamu je teda absolútne nič.

Reakcia Bethesdy, dať hráčom 500 in-game meny za ktorú si skoro nič nekúpia, je ako výsmech do tváre. Navyše, Fallout 76 vyšla v absolútne zlom technickom stave a za to nám nikto nepovedal “mrzí nás to.” Ide hlavne o klamlivú reklamu, v ktorej uvádzali falošný produkt v produkte, ktorý stojí 200 dolárov.

 

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site