Ďalšia survival hra s dinosaurami dorazila na Kickstarter

25 mája, 2016 Lukáš Kanik

Volá sa Saurian a od hráčov chce vyzbierať 55 tisíc babiek.

Len včera bol spustený Kickstarter projekt Saurian – open world survival, ktorý sa odohráva v prostredí dinosaurov. Čuduj sa svete, ale hra vyzbierala už 42 tisíc dolárov za menej ako 24 hodín, takže je jasné, že vývoj hry sa zaplatí. Pomôže iste obrovská základňa fanúšikov ARK: Survival Evolved, ktorých sú len na Steame už viac ako 3 milióny.

Pracuje na ňom 14 vývojárov väčšinou zo Spojených štátov, ale aj z iných kútov sveta. V tejto hre však nebudete v koži človeka, ale práve naopak, hrať budete za niekoľko druhov dinosaurov. Prežiť budete musieť vývoj od čerstvo vyliahnutého mláďaťa až po dospelého dinosaura. V pravekom svete samozrejme číha na dinosaurov mnoho nebezpečenstiev a nebude to len o plnení žalúdka. Mnoho dinosaurov má totiž aj svoje vlastné skilly.

Zaujímavé je, že hra sa snaží byť vedecky presná, čo sa týka života a správania dinosaurov. S hrou teda pomáha niekoľko odborníkov na vyhynuté plazy aj vedecké poznatky. Saurian by sa mala dostať aj do Early Access ale to až po tom, čo budú mať vývojári hotové všetky herné assety, minimálne jedného kompletne hrateľného dinosaura (Dakotaraptora), funkčný ekosystém AI aj hotovú optimalizáciu. Multiplayer hra dostane v prípade, že sa vyzbiera 155 tisíc dolárov.

Na tých ktorí prispejú navyše čakajú zaujímavé odmeny. Hru dostanete už za 15 dolárov v digitálnej podobe, za 100 dolárov encyklopédiu dinosaurov a herného sveta, za 200 dolárov aj repliku pazúra Dakotaraptora. Ak chcete prispieť na vývoj, zamierte na Kickstarter.

Saurian 01 Saurian 03 Saurian 02

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: