days gone

Days Gone predal ešte viac ako Tsushima, ale pre manažment Sony to bolo vraj sklamanie

7 januára, 2022 Lukáš Kanik

Sony je na Days Gone asi alergické alebo čo.

Mnohí z nás považujú Days Gone za jednu z najlepších akčných adventúr minulej generácie PlayStation. Originálna zombie open world akcia s výraznou hlavnou postavou si získala srdcia miliónov hráčov.

Avšak podľa toho, čo rozpráva bývalý riaditeľ vývoja Days Gone – Jeff Ross, to vyzerá akoby Sony na Days Gone vývojároch sedelo.

Ghost of Tsushima totiž v týchto dňoch prekonalo hranicu 8 miliónov predaných kusov. Takmer za 18 mesiacov od vydania v roku 2020.

Jeff Ross tvrdí, že Days Gone predalo za prvých 19 mesiacov od vydania viac ako 8 miliónov kusov a minimálne jeden milión predala hra na Steame. Ale podľa jeho slov, lokálny manažment štúdia to aj tak považoval za „veľké sklamanie.“

Days Gone sa v roku 2019 počas všetkých mesiacov držal v prvej desiatke najpredávanejších digitálnych hier na PlayStation Store.

Prečítaj si aj:
Face2Face: Days Gone 2 nebude, pretože prvá hra nepasuje do portfólia Sony

Je to vidieť na PR hry Days Gone, Sony sa s počtom predaných kusov ani nepochválilo a dnes už nevidíme pre hru žiadny marketing, aj keď vyšla okrem PlayStation aj na PC. Naopak, Ghost of Tsushima je novým miláčikom Sony, ktorý dostane aj pokračovanie. Na druhej strane, podľa Sony hra Days Gone nezarobila dosť na to, aby si zaslúžila sequel.

Pre štúdio Bend to bola prvá open-world hra vôbec a prvá veľká AAA hra. Ross na Twitteri spomínal, že pre druhý diel mali ešte väčšie plány a keďže už mali zvládnutý vývoj open-world žánru, bola by to oveľa lepšia hra, ako jednotka. Spomína napríklad Killzone, jednotka mala v recenziách priemerne 70%, no sequel mal už 91%.

Pre Sony bolo sklamaním aj hodnotenie samotného Days Gone. Na portáli Metacritic si vyslúžila priemerné skóre 71%, naopak Ghost of Tsushima získal až 83%.

Štúdio Bend dnes pracuje na novej open world značke.

Days Gone – Recenzia

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.