Dead Space Remake

Dead Space Remake je vraj vo vývoji

2 júla, 2021 Lukáš Kanik

EA podľa rumorov rebootuje značku Dead Space.

Podľa informácií z neznámych zdrojov, EA pracuje na plnohodnotnom remaku hry Dead Space. S informáciou ako prvý prišili Eurogamer a Gematsu, neskôr to potvrdil aj známy insider herného priemyslu, Jeff Grubb.

Hra má vznikať v štúdiu EA Motive (autori Star Wars Squadrons). Pôvodné štúdio, ktoré stojí za značkou Dead Space, Visceral, bolo zatvorené v roku 2017 pre neúspešný Star Wars projekt Ragtag.

Dead Space Remake má byť podobne kvalitný, ako Resident Evil 2 Remake

EA Motive sa podľa informácií inšpirovalo v Capcome a ich slávnych remakoch hier Resident Evil 2 a Resident Evil 3. Tieto remaky boli kompletne postavené v novom engine, ale množstvo prvkov si zachovali zo starších hier.

Rovnako aj Dead Space Remake má byť postavený na geometrii prvej hry z roku 2008 ale bude bežať na novom engine, pravdepodobne na Unreal, alebo Frostbite engine. V tejto hre by sme tiež mali nájsť herné mechaniky, ktoré boli do série uvedené neskôr, v DS2 a DS3.

O úspechu kvalitných singleplayerových hier EA presvedčil Star Wars Jedi: Fallen Order, ktorý si dodnes zahralo viac ako 20 miliónov ľudí.

EA Play sa koná 22.7.2021 a je možné, že sa okolo Dead Space dozvieme novinky práve na tejto konferencii. Olej do ohňa prilieva aj fakt, že Youtube účet Dead Space si v stredu zmenil profilovú fotku, prvý krát po ôsmych rokoch.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.