Death Stranding

Death Stranding má problém! Hráči popierajú hlavnú myšlienku hry

3 decembra, 2019 Marek Jaroš

Death Stranding má problém! Takto si to Kojima zrejme nepredstavoval.

Jednou z hlavných myšlienok Kojimovej novej hry je spájanie ľudí. Nielenže s hlavnou postavou putujete po Amerike a prepájate mestá, no váš herný svet je prepojený so svetom iných hráčov.

To znamená, že balíky, vozidlá, stavby či rôzne odkazy, ktoré máte rozmiestnené po svete, tam zanechali iný hráči. Rovnako sa tak stavba, ktorú postavíte vy, prenesie do sveta iných hráčov. Bohužiaľ, dnešný problém sa týka práve vozidiel.

Avšak, dnešný problém sa týka práve vozidiel. Namiesto toho, aby si hráči pomáhali, stal sa presný opak. Mnoho ľudí sa dopúšťa tzv. griefingu. Ak by sme to voľne preložili, znamená to, že svojim spoluhráčom/ostatným online hráčom naschvál ubližujú.

Najčastejším prostriedkom na obťažovanie ostatných hráčov sú vozidlá. Totižto, na niektoré miesta v hre je obtiažné sa dostať. Napríklad k stonovišťu s Cosplayerkou vedie jediná úzka cesta, ktorá ústi v jaskyni. A ak tento vchod zablokujete autom, je priam nemožné sa do jaskyne dostať. Navyše, v stiesnenom priestore nepohnete ani autom. Ako to vyzerá nájdete na screenshote nižšie.

Dobrou správou však je, že Kojima Production už pracuje na novom update. Ten by mal prísť už v polke Decembra a mal by priniesť aj komunitou očakávané zmeny a vylepšenia. Kto vie, možno sa v Death Stranding dočkáme aj možnosti mazať vozidlá.

Ak nad kúpu hry stále váhate, možno vás presvedčí naša recenzia. V nej si Death Stranding odnieslo hodnotenie 9.8/10.

We need a dismantle vehicle option! from r/DeathStranding

Anyone wish we could delete vehicles too? from r/DeathStranding

How do I uninstall someone elses game? from r/DeathStranding

Marek Jaroš