DEATHLOOP hra roku 2021 na oceneniach NAVGTR!

2 marca, 2022 Samo Fecske

28. februára oznámilo NAVGTR víťazov svojho 21. ročníka oceňovania herného dizajnu a programovania.

The National Academy of Video Game Trade Reviewers – NAVGTR, je nezisková organizácia, ktorá pomáha menším štúdiám a tvorcom sa zviditeľniť. Historicky prvú cenu udelili 21. novembra 2002. Túto cenu za rok 2001 vyhralo Grand theft auto 3.

Odvtedy ubehlo už viac ako 20 rokov. Medzitým sa veľa vo video-hernom priemysle zmenilo. No ich zámer zostal nezmenený. Pokiaľ hráča nejaká hra nadchne, či už sa jedná o AAA alebo indie záležitosť, môže túto hru uviesť do pozornosti.

Hra, ktorá sa dostala až na vrchol rebríčka a stala sa tak hrou roka 2021 je DEATHLOOP. V boji porazil It takes two či Far cry 6. Ocenenie hry roku si Deathloop rozhodne zasluhuje, avšak nejednalo sa len o to. Súťažilo sa dokopy v 57. kategóriach. Ocenenia boli udeľované samostatne, pre rôzne kategórie ako napríklad grafický dizajn, scenár, herné spracovanie či kameru. Výsledky a ocenenia vo všetkých 57. kategóriách si môžete pozrieť tu.

Pokiaľ v priebehu tohto roka dostane do rúk nejakú hru, ktorá Vás osloví a budete mať pocit, že sa jej nedostáva toľko pozornosti, ako si zasluhuje, neváhajte ju nominovať.

Deathloop – Recenzia

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.