Hry December 2020

Desať zaujímavých hier, ktoré vychádzajú tento týždeň

28 novembra, 2020 Lukáš Kanik

Vďaka Black Friday zľavám ich môžete mať lacnejšie.

Október a November tradične sú dva najviac nabité mesiace v roku. Vydavatelia plánujú vydanie AAA titulov na jeseň mesiace dopredu, aby pokryli predaje pred Vianocami. Kopec veľkých hier sme stihli zrecenzovať a naše recenzie si môžete prečítať tu.

Vychádza aj kopec zaujímavých menších hier a tak by sme vám niektoré chceli predstaviť. Pri ich nákupe ušetríte aj vďaka výpredajom, ktoré aktuálne prebiehajú na Steame a Epic Games Store. Ak teda čakáte do vydania Cyberpunku a nemáte čo hrať, tu je desať tipov.

Football Manager 2021 – 24.11.2020 (PC, Switch, Xbox One, Xbox Series X)

Séria Football Manager je tu s nami už 15 rokov a aj tento ročník prináša niekoľko noviniek. Prekopané bolo najmä užívateľské prostredie a sledovanie štatistík zápasu.

Star Renegades – 25.11.2020 (PC, PS4, Switch, Xbox One)

Strategické RPG s podmanivým vizuálom kladie dôraz na súboje s prepracovanou AI. Vývojári však sľubujú aj budovanie vzťahov s posádkami lode a hlboké možnosti kustomizácie postáv.

Tesla Force – 27.11.2020 (PC, Xbox One)

Roguelite strieľačka so známymi historickými postavami vám vydrží na desiatky hodín. Tesla Force totiž prináša akčné prestrelky proti hordám nepriateľov a nekonečné množstvo levelov.

Empire of Sin – 1.12.2020 (PC, Xbox One, PS4, Switch)

Nová strategická hra od Paradox Interactive vás zavedie do Chicaga počas prohibície v dvadsiatych rokoch minulého storočia. Empire of Sin sa zameriava na vývoj postáv a prináša noir svet, ktorý vás pohltí. Vaše skutky budú mať dopady a vývojári poskytujú obrovské množstvo možností riešenia situácií. Nemusí všetko skončiť prestrelkou.

Chronos: Before the Ashes – 1.12.2020 (PC, Xbox One, PS4, Switch)

Akčné RPG od Gunfire Games a THQ je zamerané na súboje s fantastickými postavami, kde kľúčové bude pochopenie a sledovanie nepriateľov. Bojovať budete aj s gigantickými bossmi a nechýbajú enviromentálne prekážky. Vždy keď zomriete, vaša postava zostarne.

Twin Mirror – 1.12.2020 (PC, PS4, Xbox One)

Štúdio Dontnod Entertainment pumpuje jednu adventúru za druhou. Fanúšikovia tohto štúdia sa už o pár dní dočkajú novej adventúry, ktorá sa odohráva vo West Virginii. Twin Mirror znovu posúva hranice grafického a herného spracovania týchto vývojárov, ich posledným dielom bola skvelá adventúra Tell Me Why.

Project Wingman – 1.12.2020 (PC)

PC hráči sa môžu tešiť na ďalšiu leteckú arkádu. Táto strieľačka vás posadí do kokpitu bojovej stíhačky a prináša intenzívne letecké súboje.

Spirit of the North – 1.12.2020 (PS5, PS4, PC, Switch)

Na PlayStation 5 u nás vychádza aj Enhanced Edícia krásnej adventúry Spirit of the North. V novom grafickom kabáte sa znovu prenesieme do kože líšky, ktorá nás prenesie do nádherných prostredí Islandu a severského folklóru.

Immortals: Fenyx Rising – 3.12.2020 (PC, Xbox One, PS4, Xbox Series X, PS5, Switch)

Na všetky platformy dorazí posledná veľká hra Ubisoftu na tento rok. Akčná open-world adventúra inšpirovaná Zeldou prinesie tonu logických hádaniek, hravých súbojov a vtipného príbehu z prostredia Gréckych bohov. Ide o hru pre všetky vekové kategórie.

El Hijo: A Wild West Tale – 3.12.2020 (PC, PS4, Switch, Xbox One)

Na GamesCome táto hra vyhrala ocenenie za najlepšiu indie hru. Zaujímavý vizuál divokého západu dopĺňa stealth gameplay a množstvo situácií, v ktorých treba zapojiť mozog.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.