Deti vybielili bankový účet rodičov, hraním FIFA 19

fifa 19 the journey

O prípade informuje britské BBC.

Ako iste viete, FIFA zarába najviac na mikrotransakciách. V Británii sa stal prípad, kedy deti nevedomky vybielili účet rodičov práve na týchto mikrotransakciách a rodičia si to všimli až po troch týždňoch.

Thomas Carter svojim deťom do hry FIFA 19 na Nintendo Switch kúpil balíček za 8 libier. Netušil pri tom, že deti sa pozerajú ako sa to vlastne robí. Deti, ktoré majú menej ako 10 rokov, potom v priebehu troch týždňov minuli takmer 550 libier na ďalšie balíčky s hráčmi.

Otec si to nevšimol, pretože použitie karty v Nintendo účte nemal ošetrené pinom a oznámenie o transakcii mu chodilo na starý email, ktorý nepoužíval. Všimol si to až po tom, čo jeho kartu nechceli zobrať nikde inde pri nákupe v obchode, pretože bankový účet bol prázdny.

FIFA 19 Nintendo Switch Money

Carter si myslí, že kupovanie balíčkov s hráčmi do FIFA 19 je forma gamblingu, pretože nikdy neviete, aký hráč vám padne. “Zaplatíte 40 libier za hru, čo je samo o sebe veľa peňazí, ale jediný spôsob, ako získať skvelý tím, je v podstate hazardom,” reagoval na spôsob získavania nových hráčov v online hre. Deti minuli 550 libier a aj napriek tomu nezískali svojeho obľúbeného hráča, Lionela Messiho.

Nintendo v tomto prípade ale súhlasilo s vrátením peňazí za všetky transakcie a z FIFA účtu Cartera odoberie všetky nakúpené postavy. Deti samozrejme prišli o svoj Nintendo Switch.

To ešte viac posilňuje rozhovory o lootboxoch v Británii, ktoré čoskoro povedú k reguláciám. V Británii až 26% detí utráca peniaze vo videohrách cez mikrotransakcie. V Belgicku je napríklad predaj lootboxov už úplne zakázaný.

Tento prípad priniesol dve ponaučenia. Prvé – aktivujte si notifikácie o platbách kartou. Druhé – nekupujte Lootboxy. Nikdy. BTW, je dosť smutné, že Britská rodina na účte disponuje len sumou 550 libier…

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site