Devolver Digital kúpilo vývojárov Serious Sam, Croteam

22 októbra, 2020 Lukáš Kanik

Croteam spolupracuje s Devolverom už dekádu.

Jedno z najznámejších vývojárskych štúdií z Chorvátska, Croteam, už patrí vydavateľskému štúdiu Devolver Digital. Vydavateľ to oznámil na svojich stránkach. Tieto dve spoločnosti spolupracujú už desaťročie a Devolver Digital vydal už niekoľko hier chorvátskeho štúdia.

Málo kto však vie, že Devolver vydával hry Croteamu už predtým, ešte pod značkou Gathering of Developers. Spolupráca sa začala v roku 2001, vydaním hry Serious Sam: The First Encounter na PC a Xbox.

Devolver naposledy vydal hru Serious Sam 4, ktorú Croteam vyrobilo na PC a Stadiu. V príprave má aj titul The Talos Principle 2.

Devolver Digital je momentálne najúspešnejším vydavateľom indie hier, k získaniu peňazí na prevzatie Croteamu prispel aj úspech hry Fall Guys. Tá sa stala najrýchlejšie predávanou hrou na PC tento rok.

Tento rok sa vďaka Devolveru dostane do predaja celkovo 11 hier, ďalších sedem je v produkcii, napríklad Shadow Warrior 3. Zastrešuje vývojárov z celého sveta. Takisto už niekoľko rokov po sebe usporadúva vlastnú E3 konferenciu.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: