Diablo 3 na PlayStation aj s offline hraním, cross platform nebude

26 februára, 2013 Lukáš Kanik

Ďalšie detaily portu Diabla 3 na PS3 a PS4 odhaľujú offline hranie bez nutnosti stáleho pripojenia.

PC hráči na najefektívnejšiu protipirátsku ochranu súčasnosti šomrali prvých pár mesiacov a dnes sa podobné hlasy ozývajú už len od tých, ktorí Diablo 3 stále nevlastnia. Dôvodom boli hlavne nezvládnuté a padajúce servery.

Blizzard aj preto pre PS3 a PS4 verziu sprístupní hranie aj v offline režime, konkrétne hlavne pre kooperatívny režim na jednej obrazovke, kedy si na jednej konzole môžu zahrať až štyria hráči bez nutnosti pripojenia na internet. Je tiež možné, že bude prepracovaný aukčný dom na všetkých platformách. Aj vďaka razantnej ochrane neustáleho pripojenia si hru len na PC kúpilo už viac ako 11 miliónov hráčov.

Komunitný manažér Vaeflare na fórach Blizzardu tiež potvrdil, že PC hráči a PS hráči sa k sebe pripojiť môcť nebudú, cross platformové hranie nebude v pláne. PC verzia nebude podporovať gamepady a naopak, PS3/PS4 verzia nebude podporovať žiadne USB myši ani klávesnice. Vaše postavy z PC verzie a PS verzie budú tiež oddelené a prístupné len na svojej platforme aj napriek tomu, že budete hrať na rovnakom Battle.net účte.

Všetky detaily PS3/PS4 verzie nájdete v našom staršom článku.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články