Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Diablo 4 zatiaľ nikde, Wolcen: Lords of Mayhem ale vyzerá ako konkurencia

Diablo 4 zatiaľ ešte nebolo oznámené, no Wolcen vyzerá ako náhrada.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

29. Marec 2019

Wolcen

Štúdio Wolced vydalo nový trailer na svoje akčné RPG Wolcen: Lords of Mayhem. Pôvodne sa hra volala Umbra a už v roku 2015 sa nám predstavila v parádnom traileri. Neskôr, v roku 2016 už získala nový názov a v rovnaký rok sa dostala aj do Early Access na Steame. V traileroch a na obrázkoch vyzerala skvele, veď ju poháňa CryEngine.

Dnes tu máme najnovší gameplay trailer. Pochádza z aktuálnej bety, ktorú si môžete zahrať v Early Access. Graficky vyzerá hra stále výborne a hlavne, prepracované boli aj herné mechaniky, systém inventára, či skillov. V podstate sa za tie roky kompletne zmenila a vyzerá, že by mohla konkurovať aj Diablo 4. V mnohých záberoch mi Wolcen: Lords of Mayhem skutočne pripomína Diablo, počnúc od fontu, cez skilly, prostredia, nasvietenie scén atď.

Ak sa vám teda nechce čakať na Diablo 4 a radi by ste si zahrali nejaké akčné RPG podobného charakteru, možno by stálo za to Wolcen: Lords of Mayhem vyskúšať na Steame. Dajte potom vedieť do komentov, keby že sa do toho náhodou pustíte.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený