Dilda k Saints Row patří, hru na zloděje už vytváří někdo jiný

2 augusta, 2013 DF

Tvůrci Saints Row se dospěle vyjádřili ke kritice ohledně jejich klukovského humoru.

 

V probíhajícím fóru na Redditu se objevily reakce vývojářů ze studia Volition na nedávnou kritiku Cliffa Bleszinskiho na adresu nedospělosti Saints Row kvůli obřím gumovým dildům, sloužícím coby zbraně. Prý je to nedospělé. Nejsme si jistí, jestli Cliffy Saints Row: The Third vůbec hrál, jelikož tam se hráč může dokonce proměnit v chodící hajzlík, ale dobře.

Jim Boone, jenž v týmu Volition zastává funkci senior producenta, k tomu řekl:

„Asi vím, kam tímto komentářem Cliffy míří. Ale vezměme si například filmy. Je zde mnoho stylů filmů, ze kterých si divák může vybrat – některé jsou vážné, jiné ne. To ovšem neznamená, že ty, co nejsou vážné, nejsou nějakou formou umění (což je to, o co Cliffymu B. šlo- pozn. red.). Například, nedokážu si představit situaci, kdy se Hollywood rozhodne, že filmy jako The Hangover (Pařba v Las Vegas) nemohou vyjít, jelikož jsou vnímány jako nedospělé. Jasně, nemusejí vyhrát Oscara, ale jsou zatraceně vtipné a zábavné. Sice ne všichni lidé sdílejí můj názor na tento film, ale to neznamená, že by se snad neměl natočit. Myslím, že je ve hrách a filmech dost prostoru pro komedii.“

Scott Philips, designér, k tomu dodává: „Mluvil jsem o tomhle s Cliffym pár let zpět a v podstatě mi tehdy řekl to samé. Mínil, že Saints Row by bylo lepší, kdyby se jednalo o Michael Mannovskou hru na bankovní lupiče. Na to jsem mu řekl, že někdo, kdo má 4x více peněz a 4x větší tým na tom již dělá. My ovšem potřebujeme udělat Saints Row, ne hru, kterou už dělá někdo jiný.“

Popravdě, tato aférka-neaférka nám přijde jako další bouře ve sklenici vody. Cliffy je známý tím, že si rád otevírá pusu na špacír a kritika v případě Saints Row je z jeho strany pochopitelná, jednoduše dělá hry trošku jinak pro možná trošku odlišné publikum (to útočí na druhé nožem kvůli neúspěchu v multiplayeru). Co je ovšem zajímavé, je slyšet tato slova od producenta čtvrtého dílu Saints Row, který bude dle všeho ještě šílenější, než už tak dost šílené Saints Row: The Third. To vám v redakci doporučujeme zahrát v COOPu, jelikož jedině tak se tato ztřeštěná, ale zatraceně zábavná hra má hrát.

Když jsme u těch dild, to obsahovaly i GTA Vice City a San Andreas a nikomu to žíly netrhalo a netrhá.

 

Saints Row 4 pak již stačilo rozbouřit další vodu ve sklenici, když Austrálie odmítla hned dvakrát hru klasifikovat z důvodu přítomnosti zbraně, kterou není nic jiného než anální sonda. Je očividné, že Australanů, zodpovědných za klasifikaci her se tato záležitost dotýká, jelikož má každý z nich nejspíše jednu v zadnici.

Inu, dělat komedii není žádná sranda.

[youtube]http://youtu.be/bQTt6bUZrSU[/youtube]

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články