Dirt 5 PS5 trailer

Dirt 5 nám dnes ukázal prvý PS5 gameplay spolu s novinkami na PS5

5 novembra, 2020 Martin Popčák

Technický riaditeľ hry Dirt 5 nám vysvetlil čo bude špeciálne na hre pre PS5.

Takmer všetci sme už videli zábery hry Dirt 5 na súčasných konzolách a takisto na Xbox series X/s .Dnes nám však Codemasters predstavili prvé zábery z hry Dirt 5 na next-gen konzole PS5. Technický riaditeľ tejto hry nás oboznámil s pár novinkami, ktoré potešia z veľa hráčov.

Ako prvý je spomenutý refresh rate, ktorý by mal dosiahnuť 120 hercov, rovnako ako na konkurenčných konzolách. To znamená plynulejšie ovládanie a obraz, ktorý si všimnete najmä pri zatáčkach a pri driftovaní cez ne.

Ďalším krokom bolo predstavenie akú odozvu budete dostávať pri hraní s Dualsense ovládačmi. Podľa jeho slov bude tento nový ovládač “gamechanger” na trhu. Ovládačom budete doslova cítiť terén po akom jazdíte vďaka odporu tlačidiel a celkovej odozve ovládača na akciu v hre.

Čo sa týka audia, nebudete mať len obyčajný stereo zvuk pri ich zapojení do ovládača. Vďaka hardwaru PS5 budete mať aj pri zapojení obyčajných slúchadiel pocit ako by vás hra obklopovala. A to všetko vďaka simulácii ktorá vám nasimuluje zvuk ako z 7.1 surround systému.

To však nie je všetko ohľadom zvuku. Vývojári umiestnili “fyzické” reproduktory okolo svojich tratí, takže zvuk počas jazdenia bude simulovaný ako keby ste ho počuli z priestoru trate. Podľa mňa je to úžasný spôsob ako ozvláštniť niečo tak jednoduché ako sú soundtracky v hre.

Hráči, ktorý si zakúpili hru na, ešte stále, súčasné konzoly, dostanú Dirt 5 pri prechode na next-gen konzoly zdarma ako súčasť systému smart delivery.

Hra vychádza 6. novembra 2020 na PC a súčasné konzoly PS4 a Xbox One. Na novú generáciu konzol hra vychádza v dni ich vydania, čiže 10. novembra na Xbox series X/S a 12. novembra 2020 na PS5.