Dirt 5

Dirt 5 prinesie cross-platform multiplayer, ale aj nový obsah

11 mája, 2021 Marek Jaroš

Update s kopou zaujímavých noviniek vychádza už dnes.

Už dnes, 11. Mája, sa Dirt 5 rozšíri o kopu zaujímavého obsahu. Ten nám detailnejšie priblížili vývojári v novinke na oficiálnej stránke hry.

Tou zrejme najzaujímavejšou zmenou je podpora cross-platform multiplayeru. Po novom si tak budete môcť vedieť v jednej lobby zahrať aj s hráčmi z Xboxu a PC. Podpora pre Google Stadia by mala prísť neskôr v priebehu tohto roka.

V spolupráci s Red Bullom vývojári do hry pridajú celkovo 8 nových motívov pre autá. Dočkajú sa ich vozy ako Audi S1 EKS RX quattro či Volkswagen Race Touareg 3. O Red Bull obsah sa rozšíril aj mód Playgrounds, v ktorom si viete vytvárať vlastné trate. Doň vývojári pridali aj nové možnosti. Po novom môžete mať vlhké a búrkové poveternostné podmienky v každej lokalite.

Navyše, vývojári vyslyšali hráčov a do hry konečne pridávajú Ghost lap. V Time Trial a Playgrounds tak konečne viete súperiť proti najrýchlejším časom ostatných hráčov. Dirt 5 vám tak ukáže časy, ktoré chcete prekonať – najlepší čas celkovo, váš najlepší čas či najlepší čas vášho kamaráta.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Marek Jaroš