Disney Dreamlight Valley Game

Disney Dreamlight Valley je nová life sim hra pre fanúšikov postavičiek Disney a Pixar

28 apríla, 2022 Lukáš Kanik

Vysnívaná hra pre deti.

Štúdio Gameloft Montreal včera oznámilo novú hru, ktorá zamieri na konzoly aj PC. Jej názov je Disney Dreamlight Valley a ide o life simulátor odohrávajúci sa vo svete Disney. Hráči stretnú svoje obľúbené postavy z rozprávok Disney a Pixar, od Wall-E cez Elzu až po hračky z Toy Story.

V zásade ide o hru typu Animal Crossing, v ktorej budú však hráči odkrývať aj tajomstvá tohto sveta. Mapa je rozdelená na rôzne svety, patriace Disney a Pixar postavám, s ktorými budete robiť rôzne aktivity. Nechýba ani kustomizácia postavy, vlastného domu, či dedinky.

Vývojári sľubujú dlhú, rozsiahlu príbehovú kampaň. Tá bude prepletená medzi rôzne svety a zoznámi vás s postavami. Každá z nich ponúkne jedinečný príbeh a aktivity. Napríklad Wall-E vám pomôže so záhradkou, variť sa naučíte s Remim z rozprávky Ratatouille a Goofy s vami vyrazí na ryby.

Gameloft a Disney plánujú hru podporovať aj dlho po vydaní. A to obsahom, ktorý bude sprevádzať aj nové rozprávky, prichádzajúce do kín. Obsahové aktualizácie majú byť zdarma.

Ešte lepšia správa? Hra Disney Dreamlight Valley bude free-to-play a vyjde v roku 2023! Majitelia predplatného Xbox Game Pass na Xbox a PC si ju zahrajú už toto leto v preview verzii. Budúci rok vyjde na PC, Xbox, PlayStation aj Nintendo Switch.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.