Dnes vychádza Tetris Effect, moderný pohľad na známu hru

9 novembra, 2018 Lukáš Kanik

Tetris Effect dnes dostal okrem launch trailera aj prvé recenzie.

Pôvodný Tetris je najpredávanejšou hrou v histórii herného priemyslu. Hra na prvé konzoly Amiga, počítače Apple, Commodore, ZX Spectrum alebo PC s MS-DOS predala viac ako 170 miliónov kópií. Trvalo to síce 34 rokov a GTA má na konte už 100 miliónov kusov za 5 rokov, Tetris však pozná asi každý človek na svete. SONY dnes vydáva nový, moderný titul s kockami a netešili sme sa nadarmo.

Tetris Effect dnes dostal prvé recenzie a na agregátoch OpenCritic a Metacritic hra získala priemerné hodnotenie 90% respektíve 89%. Hru pre SONY exkluzívne na PS4 vyvinulo štúdio Resonair, ktoré už vydalo hry Rez Infinite, alebo Lumines. Tetris Effect však vyzerá lákavo nie len kvôli efektom na obrazovke, ale aj hudbe šitej presne na mieru.

Nižšie si môžete pozrieť niektoré hodnotenia v recenziách a samozrejme aj launch trailer. Tetris Effect nájdete na PS Store za cca 40 dolárov. Podľa hodnotení je to v podstate povinnosť, oddychovka a skvelá príležitosť, ako si zahrať jednu z klasických hier, ktoré vybudovali herný priemysel.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: