Twin Mirror Launch Trailer

Dnes vychádza Twin Mirror, nový thriller od Dontnod

1 decembra, 2020 Lukáš Kanik

Tvorcovia Life is Strange a Tell Me Why majú nový thriller.

Štúdio Dontnod Entertainment v spolupráci s Shibuya Production dnes vydávajú nový psychologický thriller, ktorý ide v stopách starších hier od Dontnod. Hra Twin Mirror vychádza na PC, Xbox One a PlayStation 4. Vydavateľ nám poskytol detaily príbehu aj pohľad na jedinečné herné mechaniky:

Po tragické smrti svého nejlepšího přítele se Sam Higgs vydává na jeho poctu zpět do města Basswood, města, kde vyrůstal jako dítě. Začíná být rychle zřejmé, že toto malé městečko skrývá mnoho temných tajemství. Bývalý investigativní novinář využívá své jedinečné deduktivní schopnosti k odhalení těchto záhad, které obklopují město a jeho obyvatele.

V konfrontaci se svou minulosti je Sam zmítán mezi snahou o pravdu a touhu se znovu spojit se svými blízkými. Komu může skutečně věřit? Samovy jedinečné analytické dovednosti umožňují hráči prostřednictvím paměťového paláce oživit své vzpomínky během flashbackových sekvencí, studovat prostředí a sbírat vodítka umožňující simulaci několika scénářů k odečtení průběhu událostí nebo k předpovědi klíčových bodů obratu příběhu.

Tento konkrétní rys však může Sama vést k tomu, aby se odřízl od světa anebo by mohl ublížit lidem kolem sebe. V tuto chvíli do hry přichází Double, postava, kterou vidí pouze Sam. Double reprezentuje Sama, který má větší sociální důraz. Sam se vždy může na tohoto spojence spolehnout, že ho provede sociálními interakcemi. Díky tomu může Double nabídnout Samovi alternativu, když potřebuje činit důležitá rozhodnutí. Každé rozhodnutí a interakce ovlivní směr Samova vyšetřování, a nakonec určí kolik je ochoten ze sebe obětovat. Neexistují žádná správná nebo nesprávná rozhodnutí – každý hráč tak bude mít jedinečný zážitek ze hry přizpůsobený jeho rozhodnutím.

Sledujte ma: