Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Do Battlefield 2042 sa vracajú klasické triedy + kopec noviniek

Ďalší update 3.2 bude pre Battlefield 2042 kľúčový

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Battlefield 2042 Class system

Battlefield 2042 pokračuje v masívnych zmenách a Update 3.2 bude jedným z najväčších, ktoré hra od vydania dostal. Bude aj najzásadnejší, pretože kompletne mení systém, ktorý bol pôvodne navrhnutý pre túto hru. Operátori sa konečne menia na triedy, teda klasické classy Assault, Engineer, Recon a Support. 

Táto zásadná zmena prinesie do hry tračidnú zostavu, ktorú hráči poznajú snáď zo všetkých veľkých hier Battlefield. Systém tried mení aj vybavenie jednotlivých tried a spôsob kustomizácie postavy. Existujúci špecialisti sú zaradení do štyroch tried, každá trieda bude mať svoj vlastný gadget ale aj špeciálnu zbraňovú schopnosť. 

Veteráni Battlefieldu budú toto zoskupenie dobre poznať. Assault dostáva lekárničku, C4 aj dymový granát, Engineer dostáva oprávarenský nástroj, AT mínu a Javelin, Sniper dostáva spawn vysielač, Claymore a proxy senzor a Support dostáva defibrilátor aj debničky s nábojmi a životmi. 

Viac k týmto triedam nájdete v tomto Tweete.

Update 3.2 prinesie kompletne prekopanú mapu Breakaway

Najväčšou zmenou v tomto update si prechádza zimná mapa Breakaway, ktorá úplne zmení svoj vzhľad aj layout. Vývojári sa pohrali s umiestnením prvkov a vlajok na mape a pribudli stovky nových krytov pre pechotu. 

Cieľom tejto zmeny bolo skrátiť behanie pechoty za súbojmi a ponúknuť kryt z viacerých strán. Na druhej strane, stále ostáva priestor pre presuny ťažkých vozidiel. 

Zbrane dostávajú termálnu optiku

Hráči si budú môcť na desiatky zbraní pridať termálnu optiku v niekoľkých verziách. K dispozícii bude krátka optika TR-1 Thermal so zväčšením 1.25x, objektív T4 Thermal 2.5x ale aj diaľková optika 2038 Thermal so zväčšním 6X pre sniperky. 

Pre tanky M1A5 a T28 bude k dispozícii aktívny ochranný systém, ktorý si hráči mohli vyskúšať už v Season 2 na EBLC-RAM. Naopak, piloti lietadiel a vrtuľníkov využijú možnosť letieť pod radarom - zameriavacie zbrane teraz nebudú môcť zamerať stroje letiace pod úrovňou 30 metrov nad zemou. 

O všetkých zmenách a novinkách si môžete prečítať oficiálny blog, kde nájdete aj patch notes. Update 2.3 by mal byť do Battlefield 2042 nasadený budúci týždeň. 

Battlefield 2042 Season 3 Wallpaper

Čo všetko priniesla Season 3 do Battlefield 2042?

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Battlefield 2042 presúva súboje do českých lesov

Battlefield 2042 presúva súboje do českých lesov

Pribudne česká mapa Reclaimed.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Battlefield 2042 príde do Game Pass a EA Play

Battlefield 2042 príde do Game Pass a EA Play

V Decembri bude zdarma pre všetkých na vyskúšanie.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Štartuje Battlefield 2042 Season 3 - čo všetko prináša?

Štartuje Battlefield 2042 Season 3 - čo všetko prináša?

Stručný prehľad noviniek a dva trailery.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Zahrajte si Battlefield 2042 úplne zadarmo

Zahrajte si Battlefield 2042 úplne zadarmo

EA sa snaží naštartovať Battlefield 2042, na pár dní otvára brány pre všetkých.