NBA 2k21 reklamy namiesto loadingu

Do NBA 2K21 pribudli reklamy, nejdú preskočiť

19 októbra, 2020 Lukáš Kanik

Reklamy v NBA 2K21 namiesto loadingu.

Spoločnosť 2K Games sa rozhodla zdražovať hry ako prvá. Namiesto 60 dolárov tak za hru na nové konzoly užívatelia zaplatia 70 dolárov. Okrem toho športový titul samozrejme obsahuje aj mikrotransakcie.

To ale nie je jediná forma spoplatnenia obsahu. 2K prišlo s geniálnym spôsobom, ako ešte viac nasrať svojich zákazníkov. Namiesto loadingu do hry NBA 2K21 pridali nepreskočiteľné reklamy na rôzne produkty.

Web Stevivor natočil reklamy na Oculus Quest 2, ktoré sa zobrazujú hráčom hneď po zahájení niektorého herného módu. Hra tak zobrazí zhruba 18-sekundový spot, v ktorom je 15-sekundová reklama na VR headset Oculus. Reklamu nie je možné preskočiť.

Podobne sa rozhodlo zaviesť reklamy aj EA. V Septembri uviedli reklamy do UFC 4 počas “Replay” momentov v hre. EA však reklamy z hry stiahlo prakticky za pár hodín po tom, čo sa fanúšikovia rozhnevali.

Problém je, že NBA 2K21 je už aj tak plné reklám – na športové značky, merchandise, botasky, tričká a tak ďalej. K tomu hra zdražela a obsahuje aj iné mikrotransakcie. Reklamy v NBA 2K21, ktoré sa nedajú preskočiť, sú len čerešničkou na torte.

Téme sa budeme venovať v novom podcaste.

2K Games ako prvé začalo zdražovanie hier pre next-gen, o 10 dolárov

Sledujte ma: