Playstation Studios Sony Playstation 5

Dočkáme sa tento rok ešte nejakej Playstation 5 exkluzivity?

19 apríla, 2022 Marek Jaroš

Sony nemá aktuálne oznámené nič iné okrem God of War: Ragnarok.

Na prvý pohľad sa môže stratégia Sony zdať prinajlepšom pomerne divná. V prvých mesiacoch roka 2022 priniesli na Playstation 5 skvelé exkluzivity ako Uncharted: Legacy of Thieves Collection, Horizon Forbidden West či Gran Turismo 7.

Avšak, čo zvyšok roka? Oficiálne vieme len o chystanom pokračovaní God of War série – God of War: Ragnarok. Avšak, je tomu skutočne tak?

The Last of Us Remake či niečo úplne iné?

O novú vlnu špekulácií sa postaral Robert Morrison. Ide o animátora, ktorý pracuje pre PlayStation Studios Visual Arts. Toto štúdio podľa dávnejších leakov malo pracovať na (novom) remaku The Last of Us pre konzolu Playstation 5. Neskôr práce na projekte mali prejsť pod štúdio Naughty Dog a Visual Arts mali zastávať len podpornú úlohu. O tom sme vás informovali ešte v Apríli minulého roka.

Späť však k Robertovi. Ten na Twitteri zdieľal sériu viacerých tweetov, ktoré naznačujú, že Sony má na tento rok v zálohe ešte minimálne jednu exkluzivitu, okrem Ragnaroku.

Ešte v Marci zdieľal tweet, ktorý znie takto: „Ten pocit, keď máte 3-5 rokov práce, ktorú nemôžete ukázať“. Neskôr zdieľal tweet, v ktorom sa pochválil darčekom od tímu Playstation Creative Arts. Zároveň však doplnil informáciu, že Sony má na tento rok nachystaných ešte pár bangers. Slovom banger sa v angličtine označuje keď je niečo skvelé, proste hit.

Vlne špekulácií Robert zasadil pomyselnú čerešničku, keď v rámci Portfolio Day zdieľal svoju prácu na God of War z roku 2018. V následnej reakcií však uviedol, že nepracuje na Ragnaroku, ale na niečom obdobne skvelom.

Keď si toto všetko spojíme dokopy, vyplýva z toho len jediný možný záver – Sony má na na tento rok naplánovanú hru, ktorá však nie je God of War: Ragnarok! Tým pádom by sme sa mali dočkať niečoho, čo nám spoločnosť nepredstavila.

Mohol by to byť spomínaný remake The Last of Us? Kľudne, no osobne si to nemyslím. Totižto, Sony si tento remake zrejme chystá k launchu The Last of Us seriálu. Ten je však ešte vo fáze produkcie a tá neskončí skorej ako v Júni tohto roka. Nechce sa mi však veriť, že by postprodukciu stihli ešte tento rok.

Každopádne, pokiaľ nie je nič oficiálne potvrdené, treba všetky tieto informácie brať s istou dávkou rezervy. Ako sa však hovorí, bez vánku sa ani lístok nepohne.

https://twitter.com/RobertAnim8er/status/1505005562337058816

https://twitter.com/RobertAnim8er/status/1514010202374291465

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články