Dontnod

Dontnod nemá aktuálne v pláne vrátiť sa k sérií Life is Strange

12 mája, 2021 Marek Jaroš

CEO Dontnodu sa vyjadril k budúcnosti štúdia.

Mnohí zrejme už zabudli na to, že štúdio Dontnod sa hráčom prvýkrát prestavilo s hrou Remember Me. Nešlo o zlú hru, no vďaka svojim (ne)kvalitám rýchlo zapadla do zabudnutia. Skutočné uznanie si vývojári zaslúžili až o dva roky neskôr, keď začiatkom roka 2015 svetlo sveta uzrela séria Life is Strange.

Dnes už vzniká v poradí štvrtá hra z tejto série. Avšak, na Life is Strange: True Colors nepracuje Dontnod, ale Deck Nine. A vyzerá to tak, že pôvodní autori sa k svojej hre tak skoro nevrátia.

“Nikdy nehovor nikdy. Avšak v tomto momente to nie je naša stratégia. Chceme vytvárať naše vlastné značky. To je to, čo chceme robiť, “ hovorí Oskar Guilbert, CEO. Totižto, značka Life is Strange patrí vydavateľovi Square Enix.

Dontnod chce ostať nezávislý

V nedávnom rozhovore pre IGN Guilbert priznal, že štúdio odmietla niekoľko ponúk na odkúpenie. Vývojári v štúdiu chcú pracovať na projektoch ako je Life is Strange či Tell Me Why. Aj preto je pre nich nezávislosť tak cenná.

Aj z tohto dôvodu štúdio v Januári odpredala časť svojich akcií čínskemu Tencentu. Vďaka tomu získali 30-40 miliónov eur na svoju činnosť. K otázke ohľadom budúcnosti štúdia Guilbert dodáva: “Rozhodli sme sa vytvárať značky, ktoré sú celé alebo z časti vlastnené nami. To je naša stratégia.”

Aktuálne má Dontnod v príprave až 7 hier. 6 z nich vyvíja vo svojich interných štúdiach, na tej siedmej robia vývojári z PortaPlay a Dontnod ju len vydáva.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Marek Jaroš