Dota 2 The International 10 Romania

Dota 2 International sa sťahuje do Rumunska

8 júla, 2021 Lukáš Kanik

The International 10 by sa nemohol konať vo Švédsku pre Covid-19.

Dota 2 turnaj The International 10 bol plánovaný už od roku 2019 a mal sa konať v roku 2020 vo švédskom Štokholme. Presunuli ho na rok 2021 avšak Covid-19 opatrenia nedovoľujú tento turnaj usporiadať tam. Valve odchod zo Švédska oznámilo minulý mesiac.

Minister vnútra totiž totiž odmietol uznať tento turnaj ako „elitný športový event“ kvôli čomu by do krajiny nemohli pricestovať hráči mimo EÚ. Švédska vláda na žiadosť Valve mala ešte raz prehodnotiť svoj postoj ale neúspešne. Valve preto začalo hľadať novú krajinu, kde by sa turnaj Dota 2 International mohol konať.

The International 10 sa presúva do Bukurešti

Novým dejiskom najväčšieho Dota turnaja bude Rumunsko. The International 10 sa bude konať na najväčšom štadióne v krajine, v hlavnom meste. Arena Nationala má kapacitu 55 634 ľudí.

S turnajom samozrejme budú predstavené aj rôzne bezpečnostné opatrenia, ktoré obmedzia šírenie vírusu medzi divákmi a súťažiacimi. Pravdepodobne budú rovnaké, ako počas šampionátu Euro 2020 ktorý sa tiež hral v Bukurešti na rovnakom štadióne. V Rumunsku je miera nákazy veľmi nízka, denne sa nakazí len niekoľko desiatok ľudí.

The International 10 sa bude konať od 7. Októbra a finále je naplánované na 17.10.2021. V prize poole je momentálne viac ako 40 miliónov dolárov.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články