Dr Disrespect

Dr Disrespect dostal znovu ban na Twitchi, možno aj trvalý

27 júna, 2020 Lukáš Kanik

Dôvody banu zatiaľ nevieme.

Od včera večera je Twitch účet Dr Disrespecta znovu nedostupný. Jeden z najväčších streamerov na platforme totiž dostal ďalší ban, dôvody tento krát nepoznáme. Twitch odmietol povedať, prečo ban udelil.

Pre PC Gamer sa ale vyjadril v tomto zmysle: “Podľa našich postupov spravíme kroky vždy, keď máme evidenciu, že streamer porušil pokyny pre komunitu alebo zmluvné podmienky. Tieto pravidlá sa vzťahujú na všetkých streamerov bez ohľadu na status alebo význam v komunite.”

Dr Disrespect dostal ban na Twitchi aj presne pred rokom po tom, čo streamoval aj z pánskych toaliet na E3 2020, čím teoreticky porušil právo na súkromie osôb, ktoré v tom čase boli na toalete. Po pár dňoch sa ale streamer vrátil na platformu.

Tento rok na Twitchi dostal ban aj Lirik, ďalší veľký streamer. Jeho kanál bol zasiahnutý vlnou DMCA sťažností pre porušenie copyrightu, rovnako sa na platformu dostal späť už po pár dňoch.

Hovorí sa, že ban Dr Disrespecta bude trvalý. Niekoľko streamerov na Twitteri potvrdilo, že ban je permanentný, aj keď niektorí z nich toto tvrdenie neskôr zmazali.

Shroud dostal ban v PUBG za to, že hral s hackerom

Sledujte ma: