Dragon Quest Builders- Dojmy

28 septembra, 2016 Nikoleta Nagyová

Gamescom 2016 je síce za nami, no stále máme v zálohe mnoho hier, ktoré by sme vám radi priniesli z bližšieho pohľadu.


Prezentácia sa konala v Square Enix hale. Bola som tam ja a ešte jedna herná zahraničná stránka. Aj mi to vyhovovalo, pretože sa pýtali na všetko a ja som si len zapisovala informácie, alebo doplnila otázky, ktoré vynechali.

V miestnosti nás čakali traja zodpovední vývojári za Dragon Quest Builders a k tomu tlmočník, keďže veľmi nerozumeli po Anglicky. Ako prvé nám spustili Demo, kde nám vysvetlili, že chceli vytvoriť stavebnú adventúru v štýle anime, ako je na Ázijské krajiny zvykom, no predsa chceli priniesť niečo nové pre hráčov, ktorí sú už unavení Minecraftom.

Hra ponúka dva mody. Prvý je story mode. Príbeh je o Dragon Kingovi, ktorý ovládol celý svet, zničil všetko čo ste mali radi a ľudia žijú v strachu a beznádeji. Presne tu sa začína váš príbeh, kde musíte obnoviť a znovu postaviť celé kráľovstvo. Vašim hlavným cieľom je byť tak silný, aby ste mohli poraziť Dragon Kinga a oslobodiť ľud z pod jeho teroru. Okrem prestavby budete môcť aj zbierať suroviny, mať k dispozícií crafting, kombinovanie, rybárčenie a aj možnosť odpočinku, keďže je v hre zakomponovaná dynamika dňa a noci.

Ak nebudete vedieť ako začať, nič sa nebojte. Je pre vás vytvorený zaujímavý tutoriál, ktorý vám pomôže s questami a stavbou. Po tomto tutoriáli vám pribudnú prvý obyvatelia vášho kráľovstva. Počas svojej cesty ich budete objavovať a presviedčať, aby sa nebáli a pripojili sa k vám. Môžete im dať rôzne úlohy, no musíte sa na oplátku postarať o nich a uchrániť ich pred príšerami, či postaviť im strechu nad hlavou.
Keď už sme pri príšerách, v noci sa neodporúča priveľmi vychádzať von, pretože sa tam skrývajú horšie monštrá ako cez deň. Aj tak vás budú démoni a iné indivíduá napádať s cieľom zničiť všetko čo máte. Samozrejme sa musíte postarať o defenzívnu stavbu pascí a barikád, pretože prídete veľmi ľahko o to, čo ste doteraz vybudovali.

To však neznamená, že skysnete v dedine 24/7. Pre lepšie suroviny budete musieť cestovať. V púštnej oblasti nájdete iné suroviny a možno aj vzácnejšie, ako v trávnatej.  Kým sa nevrátite, máte možnosť zakempiť a tak si odpočinúť. Keďže sa bude počasie meniť, budete sa musieť zabezpečiť aj do extrémnych prípadov.

K dispozícií bude aj free build mod a tam sa teda rozbláznite. K prvej objednávke odstanete item, ktorý vám zmení každý strom na prenádhernú sakuru. Uvažujú aj pridanie sezónnych vecí, či už itemy, dekorácie, alebo dlažby/koberce, ktoré si však bohužiaľ nebudete môcť upraviť farebne. Viete si pridať aj monštrá, ako svojich pomocníkov do party a tak spolu ničiť silnejších nepriateľov. Sú iba pre free build mod. Počet je obmedzený na štyroch pomocníkov.

Mapa je limitovaná a tak, keď prídete na koniec mapy, čaká vás tam voda a eventuálne aj smrť utopením. Bosovia budú klasifikovaný do rôznych úrovní. Tu využijete crafting, pretože vašu mocnú zbroj získate najlepšie práve tu. Do free modu si môžete nahrať aj budovy a stavby iných hráčov. Na jednu mapu sa vraj zmestí nespočetne veľa stavieb, keďže váš herný svet má veľkosť vraj okolo 1200 blokov. Na rozdiel od Minecraftu však máte obmedzenú stavbu do výšky. To však nevadí, pretože hra je spracovaná nádherne a ide tam hlavne o váš hlavný quest – zničenie Dragon Kinga!

Ak si chcete Dragon Quest Builders vyskúšať, práve máte možnosť si stiahnuť DEMO. Inak bude k dispozícií 11. Októbra pre PS4, PS3 a PS Vita.