Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

DualSense Edge za 240 eur rozobrali, má menšiu batériu ako pôvodný PS5 ovládač

Hranie na jedno nabitie bude kratšie.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
PS5 DualSense Edge batéria

Nedávno malo niekoľko médií v rukách nový prémiový ovládač PlayStation 5 DualSense Edge. Z týchto dojmov sme sa dozvedeli znepokojivú vec, batéria ovládača totiž vydrží mennej, ako u štandardného PS5 ovládača. A už ten má problémy s dlhšími hernými sedeniami a hrami s feedbackom ovládača. 

Dnes si to ľudia mohli overiť aj v realite, pretože práve dnes gamepad prišiel do predaja. Prví majitelia ho tak už majú doma a samozrejme ho rozobrali. Z rozobierky sme sa dozvedeli, že v skutočnosti má ovládač DualSense Edge fyzicky menšiu batériu, ako štandardný PS5 ovládač

DualSense Edge má o tretinu menšiu kapacitu batérie

Zatiaľ čo klasický PS5 ovládač má baterku s kapacitou 1560 mAh, DualSense Edge má batériu s kapacitou len 1050 mAh, čo je o tretinu menej. Toto číslo môže naznačovať, že namiesto štandardných 8 hodín hrania, vám ovládač vydrží tak 5,5 hodiny hrania bez nabíjačky v najnáročnejších tituloch. 

Časť kapacity sa dá samozrejme ušetriť efektívnejšou spotrebou energie. V prípade ovládača DualSense Edge to však nebude také jednoduché, lebo ponúka ešte viac funkcií, ako klasický PS5 gamepad. V recenziách sa však spomína rozsah 5-10 hodín, záleží od titulu.

Teda dôvodom, prečo je v ovládači menšia batéria je, že Sony do ovládača natlačilo ešte viac skvelých funkcií. Napríklad zadné bonusové tlačidlá. Sony batériu tiež kompenzuje dlhým nabíjacím káblom, vďaka čomu môžete mať ovládač pichnutý v PS5 počas hrania. 

PS5 DualSense Edge Balenie

PS5 Ovládač DualSense Edge vyjde 26. Januára a stojí 240 eur

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry