Dying Light 2

Dying Light 2 dostal dátum vydania a nový gameplay trailer

27 mája, 2021 Marek Jaroš

Dying Light 2 vyjde skutočne ešte tento rok.

Techland ešte v Marci teasoval vydania svojej očakávanej akcie Dying Light 2 na tento rok. A veru, dnešný leak sa naozaj potvrdil. Hra skutočne vyjde 7. Decembra 2021.

Hra príde na všetky hlavné platformy, čiže PC, Playstation 4, Playstation 5, Xbox One a Xbox Series S|X. Nie je však jasné, či na next-gen konzoly príde hra len v spätnej kompatibilite, alebo uvidíme aj nejaké výraznejšie vylepšenia.

Dobrou správou je, že hra prinesie aj české tituly. Minimálne teda PC verzia, nakoľko to uvádza oficiálna Steam stránka hry. Či sa predkladu dočkáme aj na konzolách, nateraz nevieme.

Dying Light 2 vyzerá viac než dobre

Jedným z kľúčový prvok prvej hry bol parkour. Ten sa v prípade druhého dielu dočkal značného prepracovania. Parkour systém ponúkne až dvakrát toľko pohybov oproti prvému dielu. Inými slovami, v hre nájdete až 3000 animácií, ktoré sú zamerané čisto len na parkour pohyby. Parkour bude hrať v hre veľkú rolu, nakoľko autá v hre nenájdete.

Dobrou správou je, že hru budete môcť hrať v kooperácií 2 až 4 hráčov. Čeliť banditom cez deň a zombíkom v noci tak budete môcť po boku so svojimi kamarátmi.

Každopádne, ak ste nepozerali dnešný prvý diel zo série Dying 2 Know, určite by ste to mali napraviť. Na pódiu sa vystriedalo viacero vývojárov, ktorí predstavili viacero zaujímavých detailov zo sveta hry.

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Marek Jaroš