E3 2020

E3 2022 je zrušená

1 apríla, 2022 Lukáš Kanik

Vývojári už dostali oznámenie.

Už viac ako dva roky tu máme pandémiu Covidu, aj keď už v dosť malej miere. Takmer všetko je otvorené a nie sú žiadne obmedzenia. Aj preto sa mnoho z nás tešilo na poriadnu výstavu E3 plnú konferencií a predstavení tak, ako ju poznáme.

Zdá sa, že tento rok E3 vôbec nebude (podobne ako v roku 2020) a nechystá sa ani na výstavisku, ani digitálne. Množstvo vývojárov totiž už dostalo oznámenie, že E3 2022 sa úplne ruší. Spoločnosť ESA, ktorá E3 organizuje, to oficiálne potvrdila vo svojom stanovisku. Oznámila, že E3 2023 sa bude konať vo fyzickej aj digitálnej podobe a znovu spojí vývojárov, novinárov a herných nadšencov v novej, interaktívnej forme.

E3 posledné roky upadala, chýbali veľkí hráči

Nie je to však prekvapením, keďže E3 v posledných rokoch značne upadala. Aj keď sa konala fyzicky na výstavisku, niektorí vydavatelia si spravili vlastný event niekde inde. Napríklad EA – na parkovisku. Sony už nevysielalo svoje špičkové konferencie.

E3 2022 nahradí digitálny event Summer Game Fest počas ktorého by sme mali vidieť aj prezentácie niektorých vydavateľov, Future Games Show alebo oznámenia cez vysielanie IGN. Už to však nebude ono, sledovať priame prenosy press konferencií dlho do noci ma vždy bavilo.

Tento rok sa však chystáme na GamesCom do Nemecka, ktorý by sa mal po dvoch rokoch konať priamo na výstavisku. Jeho súčasťou bude aj konferencia GamesCom Opening Night Live.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.